Mandlová mouka je zdravější než ta z pšenice. Zjistěte, proč to tak je

Ořechy mají pověst velmi zdravých potravin a totéž platí i pro produkty, které jsou z nich vyrobeny – a to ideálně bez jakékoliv tepelné úpravy nebo dokonce konzervace.  A právě to je případ mandlové mouky.

Když se řekne mandle a výrobky z nich, vybaví se většině z nás starý dobrý marcipán. To však není jediný produkt, který v moderním jídelníčku stojí za zmínku. Naopak – mnohem ceněnější je mandlová mouka.  A proč je tak žádaná?

Mouka z mandlí nahradí tu pšeničnou

S nejrůznějšími náhradami za bílou mouku se v poslední době doslova roztrhl pytel. Většina z nich má však jednu podstatnou nevýhodu – musíte u nich totiž výrazně upravit množství (myšleno oproti původnímu receptu), abyste mohli upéct svůj oblíbený zákusek. Nevyhnete se tak řadě experimentů, na které řada lidí nemá ani čas ani finance (některé nepovedené produkty totiž mohou skončit i v koši).

Tip pro vás: Dózy na potraviny uchovají vaše jídlo vždy čerstvé a kvalitní

Ovšem mandlová mouka před vás takto obtížné rozhodnutí rozhodně nepostaví. Svou konzistencí i vlastnostmi se totiž klasické bílé mouce nejvíce podobá, takže obvykle není třeba použité množství nijak upravovat. Jen jednu nevýhodu má – je trochu sladší než mouka z pšenice. Doporučujeme proto upravit množství cukru nebo jiných sladidel.

Přečtěte si:  Jak na kvalitní kompost? Nechte se inspirovat těmito radami

Zdravější náhrada bílé mouky

Mandlová mouka obsahuje mnoho vlákniny a také komplexnější sacharidy. Prospívá tak našemu trávení a jako bonus rovněž nijak závratně nepřispívá k výkyvům hladiny cukru v krvi. Vyhnete se tedy rychlému pocitu hladu po jídle. Obsahuje také množství užitečných látek, jako je například vitamin E nebo železo. Nesmíme však zapomenout ani na značné množství riboflavinu, vápníku, draslíku a hořčíku.

Pokud si tedy upečete moučník z mandlové mouky, získáte mnohem zdravější zákusek než předtím. K dokonalosti ho pak dotáhne například poleva nebo marmeláda. Obojí se totiž k mandlím skvěle hodí. A kde mandlovou mouku výhodně nakoupit? Navštivte stránky Cukrarskepotreby.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search