Jak na kvalitní kompost? Nechte se inspirovat těmito radami

Kompostování je proces, při němž se bio odpad přeměňuje v kompost a to vlivem aerobních procesů (jinými slovy za přístupu vzduchu) a mikroorganismů. Na kvalitě samotného kompostu je závislá surovinová skladba, dostatečné množství strukturního materiálu, vhodná vlhkost a přítomnost mikroorganismů.

Kompostování existuje trojího druhu

Tím asi nejznámějším je klasické domácí kompostování. Vedle toho však máme i kompostování komunitní a průmyslové.

Domácí kompostování se může realizovat dvěma způsoby a to buď v kompostéru, či v kupě. A jelikož technika postupuje doslova rychlostí světla, můžeme vám nabídnout Eco kompostér. Jedná se o kouli, která urychlí a především usnadní kompostování. Už její kulový design je velmi praktický.

Fall Meadow Leaves Nature Grass - pixel2013 / Pixabay

pixel2013 / Pixabay

V žádném případě nemusíte celý přístroj zvedat a přenášet a už vůbec nemusíte kompost k záhonům donášet v kýblu či dovážet kolečkem. Kompostér jednoduše na místo určení dokulíte. Dva menší otvory jsou určeny k ukládání bio odpadu. Dvěma většími otvory pak hotový kompost vyndáváte. Název Eco kompostér nezískal bez důvodu. Celý je vyroben ze 100 % recyklovatelných plastů. Doba jeho používání se nezužuje pouze na jaro a léto. Jeho výhod můžete naopak využívat po celý rok.

Kolik kompostu se do kompostéru vejde

Jeho objem je 286 litrů a doba samotného procesu kompostování trvá přibližně dva až čtyři týdny. Pozastavujete se nad tak krátkou dobou? K rychlé tvorbě kompostu přispívá jednak tmavá barva, jež pohlcuje světlo, jednak skvělá cirkulace vzduchu zabraňující zápachu a zajišťující dostatečnou vlhkost. Připomeňme také jeho snadnou montáž, kterou hravě každý zvládne do 60 minut.

Přečtěte si:  Jak stará je historie piva?

Eco kompostér je výbornou náhradou klasických domácích kompostů. Už žádné přenášení kompostu k záhonu. Díky našemu přístroji na jeho výrobu se zahrádkaření stane ještě příjemnější a snadnější.

Compost Ecology Waste Garden - melGreenFR / Pixabay

melGreenFR / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search