Jednoduché recepty vám ušetří čas a ulehčí i vašemu rozpočtu. Jak na ně a kde možná děláte stále chybu?

Pokud nejste zrovna milovníci vaření, určitě se snažíte hledat možnosti, jak se této nepříjemné nutnosti vyhnout. Jediným řešením je v takovém případě obvykle návštěva restaurace, což však není z dlouhodobého hlediska udržitelné. Naštěstí ale existuje celá řada receptů, s nimiž ušetříte spoustu času a zároveň si na nich zaručeně pochutnáte.

Nebojte se zařadit do jídelníčku levnější recepty

Velká část lidí je přesvědčena o tom, že kvalitní potraviny musí být drahé. To je však velký mýtus, s nímž by se mělo jednou pro vždy skoncovat. Drtivou většinu receptů můžete uvařit ze základních potravin, které naleznete u sebe v lednici a určitě nemusíte rovnou utrácet tisíce. Jednoduchý recept obvykle vyžaduje jen pár potravin, a to především zeleninu, maso či mouku.

Obávat se nemusíte ani trochu komplikovanějších receptů, u nichž je možné některé ingredience vynechat. Kvalitní pokrm je zaručeně rajská omáčka, která vás pořádně zasytí a zároveň si jí doma můžete uvařit zhruba do hodiny – pokud se navíc rozhodnete maso nahradit knedlíky, máte hotovo mnohem dříve. Do svého jídelníčku můžete zařadit i palačinky recept, jejichž příprava trvá maximálně pár minut. Vybírat přitom lze mezi celou řadou variací, včetně slaných či sladkých palačinek.

Přečtěte si:  Jak na údržbu letního bazénu? Je třeba dodržet několik základních věcí

Udržitelné vaření a nakupování začíná u plánování

Jestliže chcete ulehčit svému rodinnému rozpočtu, budete muset začít nejprve u sebe. Téměř nikdy se totiž neobejdete bez plánování, které je v tomto případě pomyslnou alfou a omegou. Nejlepší je vzít si do ruky leták, nebo si ho načíst online, a vybírat zlevněné potraviny, s nimiž budete vařit. Ve výsledku tak můžete ušetřit nemalé částky, jejichž výše se může mnohdy vyšplhat i na několik tisíc korun měsíčně – samozřejmostí je však i pečlivé plánování jídelníčku.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search