Kde pořídit nejlevnější pneu bez rizika?

Opět se přiblížila doba, kdy se majitelé aut začínají zabývat myšlenkou, jaké pneumatiky pro svá vozidla před nadcházející zimou pořídit. Výběr správných pneumatik má na bezpečnost vozidla zásadní vliv a je tedy potřeba tomuto výběru věnovat patřičnou pozornost. V dnešním článku se chceme zaměřit na případná rizika, která mohou nastat při pořízení levných pneumatik vyrobených v Číně.

Statistiky, provedené Evropskou asociací výrobců pneumatik ETRMA, ukazují, že se v posledních letech dovoz čínských pneumatik do Evropy zdvojnásobil a v současnosti již je skoro každá druhá pneumatika na území Evropské unie, dovážena z Číny.

Tato asociace upozorňuje ovšem na skutečnost, že tyto pneumatiky velmi výrazně zaostávají z hlediska bezpečnostních kritérií, která jsou běžně praktikována u výroby značkových pneumatik od prověřených výrobců. Je tedy určitě potřeba si nákup takových pneumatik dobře rozmyslet.

Asi největším důvodem, proč se čím dál více lidí v rámci celé Evropy rozhoduje pro nákup čínských pneumatik je jejich nižší pořizovací cena, než je u značkových pneumatik.  Otázkou však zůstává, zda je takový nákup vhodný také z hlediska bezpečnosti.

Tires Road Asphalt Auto Racing - Igor2008 / Pixabay

Z mnoha recenzí plyne, že čínské pneumatiky nejsou schopny poskytovat řidičům při jízdě na mokré vozovce příliš velký pocit jistoty. Jedním z velkých nedostatků je podstatně horší schopnost odvádět vodu z běhounu, než je tomu u klasických pneumatik. Tím může velmi snadno dojít k tzv. aquaplaningu.

Přečtěte si:  Komplexní průvodce sportovními potřebami od KockSport.cz

Ze srovnávacích testů dále můžeme uvést příklad, kdy bylo potvrzeno, že při jízdě 80ti kilometrovou rychlostí vozidlo s čínskými pneumatikami zastavilo o zhruba 4 metry později, než vozidlo, které mělo kvalitní, značkové pneumatiky.

Další testy potvrdily rozdíl v ovladatelnosti vozidla v zatáčkách, kdy se ovladatelnost řízení výrazně snížila u vozidel, které byly opatřeny čínskými pneumatikami při rychlosti až o 20 kilometrů nižší, než u vozidel se značkovými pneumatikami.

Z výše zmíněného tedy vyplývá otázka, zda se opravdu v tomto případě vyplatí dát přednost ceně před kvalitou. Pokud si chcete pořídit levné pneumatiky, doporučujeme použít srovnávač pneu ZUPO.cz, kde najdete nejlevnější pneu, ovšem se zárukou kvality. Tím se můžete výše zmíněným rizikům vyvarovat.

Kde pořídit nejlevnější pneu bez rizika?

Kde pořídit nejlevnější pneu bez rizika?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search