Vše, co potřebujete vědět o filtračních konvicích

Filtrační konvice patří k nezbytnému vybavení každé domácnosti. Jak vypadají a fungují? A jak poznat, která filtrační konvice je pro vás nejlepší? Kolik vlastně stojí taková filtrační konvice a co za své peníze dostanete? Jaké další investice jsou s používáním filtrační konvice spojené? Právě tyto otázky zodpovíme v tomto článku.

Filtrační konvice patří do každé domácnosti

Filtrační konvice je plastová nádoba s vyměnitelným filtrem, který obvykle obsahuje aktivní uhlí, jež váže škodliviny z vody, čistí ji a zlepšuje její chuť. Kromě toho filtrační konvice odstraňuje mechanické částice procházející do vody z potrubí a odstraňuje z vody vodní kámen. Tedy to nedělá přímo filtrační konvice, ale filtr v ní obsažený. Ten je jakýmsi srdcem konvice, bez něhož by nemohla fungovat. Filtrační materiál se stará o to, aby z vody zmizely všechny látky, které v ní nemají, co dělat. Jde především o těžké kovy, chlorovou pachuť a vodní kámen. Filtrační konvice si ale poradí i s jinými druhy nežádoucích sloučenin obsažených ve vodě.

Kde se vzala filtrační konvice?

První filtrační konvice spatřila světlo světa v 70. letech 20. století a od té doby si postupně vydobývá svoji cestu do našich domácností. Na trhu jsou k dispozici různé typy filtračních konvic, ale všechny fungují stejným způsobem. Liší se pouze velikostí filtru a materiálem, ze kterého je konvice vyrobena. Nejběžnějším typem filtrační konvice je manuální filtrační konvice, která nemá žádnou elektronickou část. Existují ale i filtrační konvice, které jsou vybavené indikátorem, jež vás včas upozorní na nutnost výměny filtru. Právě na ušetření práce a automatizaci všech úkonů s konvicí spojených je dobré myslet při řešení otázky, jak vybrat filtrační konvici.

Přečtěte si:  Jak hledat inspiraci na vybavení dětského pokoje nábytkem

Co je dobré vědět o filtru ve filtrační konvici?

Filtr ve filtrační konvici je třeba pravidelně vyměňovat, v závislosti na tom, jak často se konvice používá. V běžných domácnostech je filtr obvykle třeba vyměnit každých 4 až 6 měsíců. V závislosti na značce a modelu filtrační konvice může filtr stát od cca 200 do 600 Kč. Pokud tedy používáte filtrační konvici denně, můžete očekávat, že za filtry utratíte ročně okolo 400 až 1 200 Kč.

1 komentář

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search