Bytový textil je základem každého interiéru. Běžně můžete vybírat ze široké škály produktů

V současnosti jen část lidí považuje bytový textil za důležitou součást interiéru, ale ve skutečnosti tomu tak opravdu je. S jeho pomocí můžete poměrně snadno doladit design k dokonalosti, a to i bez zbytečně vysokých investic. Milovníci bytového designu navíc potěší možnost experimentovat, díky čemuž mohou popustit uzdu svojí kreativitě.

Bytový textil nezahrnuje pouze klasické záclony

Většina lidí si pod názvem bytový textil představí jako první zejména záclony, s nimiž se běžně setkáme téměř v každé domácnosti. Ve skutečnosti však existuje celá řada produktů, s jejichž pomocí rozzáříte svůj domov. V první řadě se však zaměříme na již zmíněné záclony, jimž se velká část lidí snaží vyhýbat jako čert kříže.

Nejčastěji je důvodem k tomuto odporu neochota trávit čas rovnáním a měřením záclon, přičemž často takové pokusy končí neúspěchem. Právě proto ale většina prodejců nabízí především hotové záclony, se kterými si už nemusíte lámat hlavu a pouze je jen pověsíte a máte hotovo. Vybírat přitom můžete z opravdu široké škály záclony s různými motivy a provedeními.

Při kombinování se nebojte trochu experimentovat

Obvykle je možné bytový textil pořídit v různých barvách a také s různými motivy, díky čemuž můžete i trochu experimentovat. Každopádně je vždy dobré se držet alespoň základů, kdy by měly například některé doplňky ladit. Poměrně často se setkáte s tím, že povlečení ladí se závěsy či polštářky na gauči.

Přečtěte si:  Trendy v bydlení v roce 2022: Jaké trendy a styly letos ovládnou naše domovy?

V tomto ohledu je dobré snažit se držet z většiny právě klasiky a zhruba z 20 % investovat do zajímavějších alternativ. Nemusíte se tedy bát koupit si například vzorovanou deku či zajímavý potah na polštář. Vyzkoušet však můžete i přístup, kdy bytový textil neladíte do stejných barev, ale podobných odstínů, kterých je opravdu široké spektrum.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search