Jak zvládnout podzimní plískanice? Máme tu pro vás několik zajímavých rad

Víte, jak sušit ořechy, aby neplesnivěly? Zazimovali jste dobře chalupu a jezdíte ji občas kontrolovat? Nebo myslíte, že se tam do jara není třeba ani jednou podívat? Hodila by se vám dobrá rada na podzimní splíny a únavu? Magazín Prakticke-rady.cz je napěchovaný dobrými tipy a radami na kde co. Pár zajímavých článků s podzimní tématikou jsme pro vás vybrali.

Ach ty podzimní deprese

Včera měl můj syn těžký podzimní splín. Puberta na něm skoro není znát a vůbec mi nebude vadit, když to tak zůstane i nadále. Nicméně je to citlivý dospívající muž a není divu, že aktuální podzimní divoké počasí s množstvím deště a ponurosti dohnalo i mladého člověka v plné síle. Pár hodin to byl úplně jiný člověk, než jak ho známe. Najednou byl sklíčený, nerudný, bez chuti komunikovat (jinak pusu nezavře od jednoho roku, co se naučil mluvit). I nás ostatní zvláště na podzim přepadá občas těžký splín. Změny hormonů, víc stresu, do toho delší dobu špatné počasí, změna času z letního na zimní, minimum sluníčka… To vše nám pořádně zahýbe s emocemi. Co dělat, aby takových chvil bylo, co nejméně poradí článek 6 zaručených rad, jak zatočit s podzimní únavou.

Jak zvládnout podzimní plískanice? Máme tu pro vás několik zajímavých rad

Jak zvládnout podzimní plískanice? Máme tu pro vás několik zajímavých rad

Aby ořechy co nejdéle vydržely

Vyrůstala jsem na vesnici. Na lískové ořechy jsme každý podzim běhali na stráně. Byla jich tam spousta a byly výborné. Kdepak ty z obchodu, tak dobré, jako tenkrát v dětství, jsem už dlouho nejedla. Na hektarové zahradě jsme měli hodně stromů a byly tam i vlašské ořechy. Ale dobře si pamatuji, že ne každý rok vydržely dlouho dobré. Celkem dost se jich vyházelo. Buď byly žluklé, nebo úplně vysušené, nebo naopak plné odporné plísně. Jak by se nám tehdy hodil internet, se všemi těmi radami. Čeho se při sušení ořechů vyvarovat, se dočtete v článku Jak sušit ořechy?

Přečtěte si:  Zapojit do akce italský olivový olej, toť téma nejen pro špagety

Jak správně zazimovat chatu a chalupu

Během nedávné vichřice si čtenáři pod článkem v celostátním internetovém deníku psali, jaké je u nich počasí, škody, komu nejede elektřina, internet apod. Jeden z dotazů byl na místo v horách, kde měl pisatel chalupu a ptal se, jak to tam vypadá. Aby věděl, jestli má vzít příští víkend na chalupu demoliční četu, nebo bude stačit manželka na úklid. V takových chvílích myslí na chaty a chalupy velká řada Čechů, protože chaty a chalupy jsou u nás velmi populární a má je skoro každá rodina.

Pořádný vítr, déšť nebo třeba velké množství sněhu dokáže na majetku udělat velkou paseku. A co teprve chmatáci, zlodějíčci nebo lidé bez stálého domova, kteří se v zimě nastěhují do opuštěných chat v zastrčených koloniích a tam hospodaří sobě vlastním způsobem. Nebo se jen zastaví, poberou všechno, co by se mohlo hodit. Dobré rady, tipy a postupy se dozvíte v článku Proč kontrolovat zazimovanou chatu či chalupu?

Leaves Plant Botany Foliage - Gab-Rysia / Pixabay

Gab-Rysia / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search