Jak na letní péči o pleť

Vlétě je třeba myslet na vyšší ochranu před slunečními paprsky a na hydrataci. A tomu také přizpůsobit líčení, používanou kosmetiku i životní styl. Poslední roky máme prakticky už jen zimu a léto, všimli jste si? Na podzim se po letních teplotách rychle a hlavně výrazně ochladí a na jaře je najednou ze zimy rovnou letní počasí.

Na jednu stranu nám to život usnadňuje, na druhou stranu je v době ostrých přechodů třeba myslet víc na odpočinek, protože výraznější skoky v počasí více zatěžují náš organismus. Na jaře byly letní teploty, ale přitom přibylo nachlazení, chřipek apod. Teď už máme prakticky 2 měsíce letní počasí a nastřádaná hydratace už buňkám nestačí. Proto nešetřete závlahou zevnitř i z venku.

Pleťové krémy volte hydratační

Ještě odlehčenější varianta jsou pleťová mléka. I make-up se musí přizpůsobit. Čím méně toho v létě na pleť nanesete, tím lépe. Pleť potřebuje dýchat, ale zároveň i více chránit před sluncem. I v našich končinách by už faktor 15-20 měl být minimální. Opalovací mléka s nižším faktorem ani nepořizujte. Pokud toužíte po vyšším opálení, raději volte kvalitní doplněk stravy Beta-karoten v kapslích a samoopalovací mléka, než nízkou ochranu před sluníčkem. Nejcitlivější kůži máme kolem očí – pomáhají sluneční brýle, na nose – víc mazat ochrannými krémy a na rtech. Bez balzámu na rtech bychom vůbec neměli vycházet z domu. A párkrát týdně potřete rty medem, nechte pár minut působit. Budete mít rty stále hedvábné a jemné.

Cosmetics Products Glass Container  - silviarita / Pixabay

Jak na letní péči o pleť

Hydratační masku si dopřejte alespoň jednou týdně

V obchodech je pestrý výběr, ale můžete si snadno vyrobit masky i doma. Domácí masky se obvykle nechávají působit 20 minut, poté je důkladně smyjete vlažnou vodou. Surovin můžete využít mnoho, ale vyřaďte takové, na které můžete mít alergickou reakci. Například med je úžasný, ale ne pro každého. Kromě medu můžete využít různé ovoce a zeleninu, jogurty, tvaroh apod.

Přečtěte si:  Chcete komfortní, a přitom po všech stránkách plnohodnotné školení pro své zaměstnance? Vsaďte na e-learning

Rychlá hydratační maska – půl salátové okurky nastrouhejte, smíchejte se zakysanou smetanou, rozetřete na pleť. Po 20 minutách smyjte. Můžete přimýchat i lžíci medu, maska kromě hydratace a čištění, bude mít i antiseptické účinky.

Do jídelníčku si přes léto zařaďte víc vody na pití a ovoce a zeleniny během dne. Ovoce a zelenina jsou lehké na strávení a obsahují velký podíl vody. Především pak melouny, salátové okurky, broskve apod.

Brushes Makeup Beauty Fashion Face  - hoffmanbrin / Pixabay

hoffmanbrin / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search