Solné lampy – pohoda a harmonie

Poslední dobou si do našich domovů našly cestu solné lampy. Čím jsou tak výjimečné a proč se staly oblíbenými? Solné lampy se vyrábějí z krystalů vytěžených ze solných ložisek v Himalájích. Zdejší sůl obsahuje příměs železa a manganu, která způsobuje její žlutooranžové, červené až tmavě červené zabarvení. Tímto odstínům pak vděčí za svoje tlumené harmonizující světlo.

Pohoda a harmonie

Světlo solných lamp vnáší do našich interiérů zvláštní atmosféru. Navozuje pocit harmonie a pohody. Povzbuzuje náladu. Solné lampy se mohou uplatnit při léčbě barvou, tak zvané chromoterapii. Světlo lamp pomáhá lidem s nespavostí i neurotikům.

Solné lampy nenavozují však jen zvláštní atmosféru pomocí svého světla, ale zároveň i léčí. Krystaly soli mají pozitivní účinky na dýchací cesty a oběhový systém. Jejich účinky si pochvalují astmatici i alergici. Lampy se také podílejí na posilovaní imunitního systému.

Elektrický smog

Solné lampy jsou také účinným bojovníkem proti elektrickému smogu. Co je elektrický smog? Je to neviditelný nepřítel, který není ani cítit nebo slyšet. Narušuje vztah elektrické rovnováhy tím, že vytváří koncentraci pozitivních iontů. I jeho poměrně nízké frekvence působí poruchy imunitního systému. Může způsobit i jakýsi patologický deficit energie, který se projevuje obdobně jako chronický únavový syndrom.

Přečtěte si:  Krása a péče v souladu s přírodou od Ekokočky

Mikrovlnky, počítače, mobily

Odkud se takový smog bere? Elektrickým smogem nás zásobují vymoženosti naší doby: mikrovlnné trouby, mobilní telefony, monitory počítačů, televize, rádia, elektrické přímotopy, ale i vysavače.

Solné lampy jsou přírodním ionizátorem, který uvolňuje negativní ionty. Účinek ionizace je zvyšován zahřátím krystalu soli pomocí žárovky či čajové svíčky, která je umístěna uvnitř lampy. Také vyrovnávají iontový deficit a zmírňují negativní účinky elektrického smogu. Jsou tím nejlevnějším a nejdostupnějším ionizátorem.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search