Jaká je spolehlivost antigenních testů a kdy si je udělat

Pokud máte podezření, že právě proděláváte onemocnění covid-19, anebo jste se dostali do významného epidemiologického kontaktu a chcete mít takříkajíc jistotu, měli byste vsadit na domácí antigenní testy.

Je dobře známo, že současné produkty dodávané na trhu patří k těm opravdu spolehlivým, i když určité procento odchylek samozřejmě mají. Když jsou prováděny správně, pak ve srovnání s testy PCR jsou spolehlivé z 96 procent. A to je skvělý výsledek.

Pozitivitu ukážou tyto testy rychle

I když je doporučeno používat je jen jako orientační, přesto vám mohou významně pomoci. Používají se totiž jednoduše a výsledek ukážou za 15 minut (a leckdy i mnohem dříve). Pokud se podíváme do světa, zjistíme, že je v současnosti používá například maďarská záchranná služba při převozu neakutních pacientů anebo to, že na Slovensku prošla tímto screeningem celá populace (šlo o jeden z kroků důležitých pro potlačení pandemie).

Možná koronavirus máte a ani o tom nevíte

Někdy se mluví o malé spolehlivosti těchto testů. Ovšem faktem zůstává, že dokážou usnadnit nalezení především těch pacientů, kteří koronavirus šíří nejvíce. I když stále platí, že v současnosti lze infekci koronavirem nejpřesněji detekovat s pomocí PCR testu, tedy testu polymerázové řetězové reakce.

Přečtěte si:  Kalibry a měřidla: 4 rady, jak na jejich správný výběr

Jestli však chcete vědět, zda náhodou nejste přenašečem před tím, než se vydáte třeba za rizikovými příbuznými, anebo se jednoduše necítíte dobře a rádi byste měli poměrně slušnou jistotu, že vaše příznaky nejsou způsobeny právě koronavirem, pořiďte si domácí antigenní testy, které budete mít ihned při ruce, a na jejich použití výsledky tedy nikdy nečekáte.

V e-shopu Dialekarna.cz je navíc pořídíte i za opravdu výhodnou cenu, stačí si jich trochu nakoupit do zásoby pro všechny případy.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search