Doplňky stravy s L-karnitinem: 5 důvodů, proč byste je měli začít užívat

Doplňky stravy s L-karnitinem se stávají stále populárnějším řešením pro ty, kteří chtějí zlepšit svůj fyzický výkon a také se zbavit pár kil navíc. V kombinaci s dalšími vitamíny a minerály přitom dokáže podpořit i naše celkové zdraví. Proto jsme pro vás sepsali hned pět důvodů, proč byste měli užívat doplňky stravy s L-karnitinem.

Efektivní hubnutí

L-karnitin pomáhá především přeměňovat tuky na energii, což vede k rychlejšímu snížení tělesného tuku. V praxi tak můžete zhubnout mnohem rychleji, aniž byste se museli každý den věnovat intenzívnímu tréninku.

Lepší fyzická výkonnost

L-karnitin vám dokáže pomoci zlepšit vaši fyzickou výkonnost, a to zejména u dlouhých tréninků. Studie ukazují, že lidé, kteří užívají L-karnitin, mohou cvičit déle a s větší intenzitou než sportovci, kteří ho neužívají.

Podpora zdraví a imunity

Pokud užíváte L-karnitin v kombinaci i s jinými vitamíny a minerály, můžete tak jednoduše podpořit své zdraví a imunitu. Ideální volbou je například Karnitin + chrom, jež nabízí širokou škálu pozitivních účinků, včetně lepšího fungování imunitního systému či nervové soustavy.

Silné a zdravé srdce

Užívání L-karnitinu podle velké části studií vede ke zlepšení zdraví srdce, které je tak méně náchylné vůči různým chorobám či oslabení. Komě toho udržuje i nízkou hladinu cholesterolu v krvi.

Přečtěte si:  Chcete zlepšit své zdraví, ale nevyznáte se na trhu s doplňky stravy?

Prevence proti bolesti svalů

Pravidelné cvičení může vést v mnohých případech k bolesti svalů, jíž však dokáže efektivně přecházet právě L-karnitin. I menší dávky mohou fungovat jako prevence nebo vést alespoň ke snížení již existujících obtíží.

Pokud chcete začít užívat L-karnitin, můžete vyzkoušet Karnitin + chrom v tabletách, u nějž stačí každý den zapít jednu nebo dvě tablety vodou. Doplněk stravy je navíc vyráběn českou firmou Naturvita, kde je můžete také zakoupit – volně dostupný je i na e-shopu Gigalékárna.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search