Kdy je správný čas navštívit psychiatrii? Nepodceňujte varovné signály

Věděli jste o tom, že podle statistik až 86 % lidí, kteří trpí nějakou duševní poruchou, svůj stav neřeší a nevyhledají odbornou pomoc? Přitom symptomy jsou někdy natolik zřejmé, že si jich všimne i okolí. Kdy je ten správný čas vyhledat pomoc psychoterapeuta?

Kdy je nutné zbystřit a zvážit návštěvu ordinace psychoterapeuta?

Panické poruchy, stavy úzkosti, závislosti, deprese, nespavost či poruchy příjmu potravy – to vše jsou situace, které by neměly být brány na lehkou váhu. Se stále se zvyšujícími nároky na jedince jak doma, tak i v práci, se ve společnosti stále častěji vyskytují nejrůznější psychické poruchy a onemocnění. Jak poznat, že se nejedná o jednorázovou záležitost, ale o situaci, které je nutné věnovat řádnou pozornost a zavítat například do ordinace psychiatrie v Brně?

Symptomy, které se nevyplatí podceňovat

Trápí vás dlouhodobé potíže se spaním, jste bez nálady, vyskytla se u vás panická ataka, nemáte chuť k jídlu, ztratili jste zájem o své koníčky, nevěříte si, často se podceňujete a nejraději byste trávili dny na gauči? Všechny tyto příznaky, pokud se u vás vyskytují dlouhodobě a nijak se nelepší, mohou být varovný signálem, že s vaším psychickým zdravím není vše v pořádku.

Přečtěte si:  Jak efektivně zhubnou? Vyzkoušejte melounovou dietu

Objednejte se na nezávaznou konzultaci

Protože jak nespavost, tak i sociální izolace, ztráta zájmu o své okolí a další výkyvy mohou váš život negativně ovlivnit, nebojte se objednat na nezávaznou konzultaci s odborníkem. Společně se posadíte, proberete vše, co vás trápí a společně se pokusíte najít to nejvhodnější řešení. Někdy může být řešením psychoterapie, jindy je nutné léčbu doplnit také vhodnými léky.

Jakmile na sobě dlouhodobě pozorujete změnu ve svém chování, která váš život negativně ovlivňuje, nebojte se vyhledat pomoc odborníka a o svých potížích se s ním otevřeně pobavit. O své psychické zdraví je totiž nutné pečovat stejně, jako o to fyzické.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search