Jak strávit příjemnou dovolenou? Vybírejte ze zaručených destinací

Obsah článku

Nevíte kam vyjet. Hledáte kompromis mezi cenou a dovolenými u moře? Pak je možné dát jako tip na dovolenou následující destinace.

Maďarsko

V Maďarsku naleznete jak množství historických památek, tak i řadu příležitostí pro relaxaci. Koupání zajistí mnoho vodních ploch počínaje známým Balatonem a několika stovkami léčivých termálních pramenů konče.

Maďarsko je proslulé jako velmoc termálních lázní (po Islandu druhý největší povrchový rezervoár termálních vod). A Maďarsko umí tohoto daru náležitě využít a nabízí toto své bohatství i všem turistům. Pro milovníky horkých koupelí, ve kterých můžete polehávat třeba celý den a hrát šachy, nebo si číst a přitom na sebe nechat působit blahodárnou vodu, je Maďarsko učiněná země zdraví a pohody.

Maďarsko má však i bohatou historii. Proto poslouží jako tip na dovolenou i pro ty, kdo na dovolené hledají cesty za poznáním. Milovníky historie, kultury, architektury a umění jistě nadchne rozsáhlý komplex královského paláce i s Maďarskou národní galerií. Další dominantou v Budapešti je vůbec největší budova v zemi, a to sídlo maďarského parlamentu postaveného v neogotickém slohu. Co si rozhodně nenechte ujít, je procházka po Andrássyho třídě. Široký bulvár s alejí stromů a řadou kaváren, restaurací, divadel apod. má svou atmosféru a procházka po ní přispěje ke skvělému dojmu z relaxační dovolené v Maďarsku.

Mountain City View Vista Altitude  - marcmilen / Pixabay

marcmilen / Pixabay

Keňa

Vhodným tipem na dovolenou plnou exotiky je Keňa. Na dovolené v Keni si užijete celou škálu nevšední podívané. Keňa je známá svou krásnou divokou přírodou, která láká truisty z celého světa. Dále zde najdete i blankytně modré moře a písčité pláže. Keňa je jednou z nejvyspělejších zemí Afriky. Je hodně orientovaná na cestovní ruch, a proto zde najdete kvalitní dopravní i ubytovací služby.

Přečtěte si:  Jak vybrat cestovní postýlku pro děti

V Keni lze zažít jak luxus, tak i nedotčenou přírodu. Oblíbenou atrakcí jsou národní parky, kde lze pozorovat exotickou zvěř ve volné. Domorodci jsou milí a velmi vstřícní k turistům. V Keni budete všude budete vítání s upřímným úsměvem na rtech, který Vám zpříjemní pobyt.

Zebra Grass Meadow Field Safari  - cscrookes / Pixabay

cscrookes / Pixabay

Brazílie

Krásnou dovolenou plnou pestrých vjemů, zážitků a hudebního rytmu lze zažít v Barazílii. Brazislké festivaly a oslavy všeho druhu jsou proslulé svou rozzářenou atmosférou a tanečním rytmem. Právě kvůli nim jezdí do země velké množství turistů. Nejznámějším z nich je karneval v Rio de Janeiro. Po dobu dovolené si užijete i místní kvalitní a čerstvé kávy.
Brazílie je 5. nejrozlehlejší zemí světa (po Rusku, Kanadě, USA, Číně). Ale je to země s pulsujícím životem, zejména v rytmu samby. Oslní Vás nejen přírodní krásy a historie, ale i kultura. Temperamentní a pestrá.

Dalším lákadlem na této dovolené budou zajisté krásné bílé pláže – opět označované za jedny z nejkrásnějších na světě. Vyhlášená je např. pláž Ipanema nebo známá Copacabana s širokou promenádou vedoucí kolem této pláže.

Najdete zde však i mnoho přírodních rezervací s exotickou faunou a florou. Za vidění rozhodně stojí také ptačí park Parque das Aves a vodopády Iguaçu. Dále deštné pralesy – zejm. prales Tijuca (je zároveň největším „městským lesem“ na světě). Pro jeho procestování můžete využít pozemní lanovku. Lanovkou se dostanete i na horu s názvem Cukrové homole (Sugar Loaf). Z ní se Vám naskytne výtečný pohled na město. Rio de Janeiro – často označované za nejkásnější město světa – zde uvidíte vysloveně z ptačí perspektivy.

Pokud jde o výlety za poznáním, určitě nevynechejte město Petrópolis a jeho Císařské muzeum – obsahující velkou sbírku pokladů, starožitností a klenotů, včetně těch korunovačních.

Humped Christ The Redeemer  - Paivafoto / Pixabay

Paivafoto / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search