6 výhod, které vám poskytne kvalitní zateplení a izolace střechy

Zateplení a střešní izolace hrají klíčovou roli při stavbě či rekonstrukci nemovitosti. Jejich instalací tak můžete jednoduše zvýšit hodnotu či odolnost nemovitosti, jež se pozitivně odrazí i na vašem pohodlí. Velkou výhodou je také velká úspora nákladů na vytápění, která je důležitější než kdy dříve. V souvislosti s tím jsme pro vás níže sepsali šest výhod, s nimiž můžete po montáži zateplení a izolace počítat.

Zvýšená odolnost budovy

Izolace poskytuje bariéru proti rychlé změně teplot uvnitř interiéru, díky čemuž lze předcházet poškození struktury budovy v průběhu času. Kvalitní izolace navíc předchází usazování přebytečné vlhkosti, která může vést ke vzniku plísní či dokonce hniloby.

Úspora energie

Kvalitní zateplení a izolace střech pomáhá snižovat množství spotřebované energie určené nejen k vytápění, ale i chlazení budovy. Jelikož nedochází k úniku tepla a ani jeho vniknutí do interiéru, není nutné vynakládat zbytečně vysoké náklady na vytápění čí chlazení – úspora se může pohybovat mezi 20 až 30 %.

Zlepšení akustiky

Zateplení a izolace napomáhají i ke kvalitnější akustice uvnitř interiéru, kdy chrání před přenosem hluku z vnějšku. Ideální je zejména v hustě osídlených oblastech, kde hluk představuje jeden z největších problémů.

Přečtěte si:  Jak zkrášlit zahradu a získat funkční altán

Zlepšení kvality vzduchu

Pokud investujete do izolace a zateplování střech, můžete počítat i s lepší kvalitou ovzduší, jelikož do interiéru nebude vnikat tolik látek a nechtěných částeček, jež nemají v interiéru co dělat.

Zvýšené pohodlí

Kvalitní izolace pomáhá udržovat stálou teplotu uvnitř budovy, což vám zajistí maximální pohodlí po celý den.

Zvýšená prodejní hodnota nemovitosti

Budovy se střešní izolací jsou pro potenciální kupce atraktivnější. Běžně jsou považovány za energeticky účinnější, pohodlnější a také odolnější.

Pokud stojíte o kvalitní realizaci izolace a zateplování střech, můžete se obrátit na střechy Český Krumlov Tomi s.r.o. Počítat přitom můžete s komplexními službami, individuálním přístupem a profesionální montáží.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search