Trendy v bydlení v roce 2022: Jaké trendy a styly letos ovládnou naše domovy?

Nový rok je tady a s ním i nové trendy v bydlení, kterými můžeme ozvláštnit náš dům či byt. Jak je zvykem velká část trendů se během let vrací, na což se můžeme těšit i v tomto roce. Najdou se zde ale i novinky, kterým dala vzniknout převážně pandemie koronaviru. Jaké trendy v bydlení budou v kurzu v roce 2022?

Letos převládne minimalismus bydlení

Některé trendy v bydlení mají tendenci neustále se vracet, a to i poté, co od nich většina z nás již dávno upustila. Jedním z nich je i minimalismus bydlení, který se v posledních letech těší stále větší oblibě. Každý si však pod tímto pojmem představí něco jiného.

Obecně platí, že by minimalistický interiér měl působit na první pohled vzdušně a prostorně. Ve většině případů se tak setkáte s holými bílými stěnami, jednoduchými skříněmi či minimalistickým osvětlením v podobě jednoduchých stropních svítidel.

I minimalismus ale může působit útulně. Ideální je například jeho kombinace se skandinávským stylem, který přinese do vašeho domova příjemný pocit tepla a pohodlí. Toho docílíte především vhodnými doplňky, jakou jsou umělé kožešiny, polštáře, deky a další textilie.

Vsaďte na přírodní materiály

Mezi nejvýraznější trendy v bydlení se v tomto roce zařadí především přírodní materiály, které dodají vašemu domu či bytu tu správnou atmosféru. Pustit se můžete do kombinací různých druhů dřeva, které je možné využít i na stěnách.

Přečtěte si:  Hledáte nové trendy do interiéru i exteriéru? Zkuste vsadit na přírodní kámen!

Velký důraz se bude letos klást i na rostliny, které se stanou vaším prostředníkem mezi vámi a přírodou. Nejvíce se rostliny jako důležitý prvek objevují ve stylu japandi, ve kterém jsou využívány různé pokojové rostliny, jako tchynin jazyk nebo monstery.

I v tomto případě se řiďte pravidlem, že méně je někdy více a snažte se vyhýbat zbytečnému přeplácávání dostupného prostoru. Skvělou volbou jsou i kokedomy, které lze popsat jako malé koule s rostlinami uvnitř. Ty můžete zavěsit kamkoli do prostoru a vnést tak do svého domova kousek přírody.

Trendy v Covidu dbají hlavně na praktičnost

Pandemie koronaviru nás na nějakou dobu uzavřela v našich domovech, což samozřejmě mělo vliv i na samotný interiér. Během několika málo měsíců strávených v lockdownu se začalo dbát hlavně na praktičnost a funkčnost, díky které můžete ze svého obývacího pokoje během chvilky vytvořit kancelář, školní třídu nebo konferenční místnost.

V kurzu je například multifunkční nábytek, který vám nezabere tolik prostoru a zároveň ho můžete využívat hned několika způsoby. Populární je však i takzvaný rostoucí nábytek, který v průběhu let poroste spolu s dětmi. Při zařizování dětského pokoje se tedy nemusíte bát, že byste další rok museli pořizovat nový nábytek.

Home Interior Design Living Room  - hbelir / Pixabay

Trendy v bydlení v roce 2022: Jaké trendy a styly letos ovládnou naše domovy?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search