Jak sladit dekor podlahy s nábytkem?

Změna je život, a právě nová podlaha dokáže interiér proměnit k nepoznání. Ale ne vždy se taková proměna povede – pokud má místnost ožít, musíme být opatrní při výběru barvy a dekoru. A především by měla ladit s nábytkem. Jak ale dosáhnout harmonického celku?

K čemu místnost slouží – a co by měla snést podlaha?

Odborníci na podlahy Zlín z řemeslnického cechu EKOMPLEX zdůrazňují, že alfou a omegou výběru podlahy je funkce místnosti. A také množství denního světla, které do ní přes okna proniká. Právě od těchto aspektů se odvíjí volba odstínu. Obecně platí, že světlé podlahy lépe opticky zvětšují prostor a současně efektivněji odráží světlo. Tmavší podlahy zase působí seriózněji a útulněji.

Pravidlo dvou odstínů

Pokud se budete řídit následujícím pravidlem, výsledek bude stát za to. Ideální rozdíl mezi podlahou a nábytkem činí dva odstíny. V praxi to znamená, že by podlaha měla být o dva odstíny světlejší, anebo o dva a více odstínů tmavší než nábytek.

Interiér oživí kontrastní barvy

Jednotný odstín nábytku a podlahy může působit fádně, ale malíři Zlín z EKOMPLEXU mají elegantní řešení. Místnost okamžitě prohlídne, když se v ní použije kontrastní barva. Můžete s ní vymalovat jednu stěnu, případně interiér zútulnit výraznějšími dekoračními polštáři či závěsy. Trefou do černého bývá i kusový koberec.

Přečtěte si:  6 výhod, které vám poskytne kvalitní zateplení a izolace střechy

Experimentujte s materiály

Kdo se bojí, je odsouzen k životu v nudném prostředí. Ostatní si mohou snadno vytvořit originální interiér pomocí kombinace různorodých materiálů. Jakmile prostor s laminátovou či vinylovou podlahou doplníte o kovové, skleněné nebo jiné materiály. Klidně nakombinujte přírodní a umělé prvky – byť se to nezdá, koexistuje se jim velmi dobře.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search