Nezapomínejte na zabezpečení domu: 5 věcí, do kterých se vyplatí investovat

Bezpečnost domova by měla být pro každého člověka na prvním místě. V dnešní době, kdy lidé tráví více času doma, je důležité, aby jim dům poskytl bezpečné prostředí pro jejich práci i volný čas. Právě proto je na místě investovat do vybavení a prvků, s jejichž pomocí svůj domov zabezpečíte na maximum. V souvislosti s tím jsme pro vás vybrali hned 5 věcí, do nichž se v rámci bezpečnosti vyplatí investovat.

Hlásič CO2

Hlásič CO2 je zařízení, jež dokáže detekovat zvýšenou koncentraci oxidu uhličitého v ovzduší, čímž vás v čas varuje před případným nebezpečím. Tento typ zařízení je ideální pro místnosti, kde jsou často používány spalovací zařízení – jedná se tak například o kuchyně, kotelny nebo garáže. Pokud se koncentrace CO2 zvýší na nebezpečnou úroveň, hlásič CO2 vás upozorní na možné riziko a vy tak můžete včas jednat.

Zabezpečovací systém

Zabezpečovací systém může zahrnovat různé prvky, jako jsou kamery, senzory pohybu a alarmy. Tyto prvky vám pomohou detekovat a zareagovat na nežádoucí návštěvy nebo nebezpečné situace, jež by vás mohly ohrozit i na životě.

LED žárovky

LED žárovky jsou energeticky úsporné, přičemž oproti tradičním žárovkám mají mnoho dalších výhod. Oproti nim jsou totiž i bezpečnější, jelikož produkují méně tepla a mají delší životnost. V dnešní době je na trhu široká škála sortimentu LED žárovky – E14, které jsou vhodné také pro menší svítidla.

Přečtěte si:  Jak na odolné skvrny na oblečení? Postupy jsou jednoduché

Požární hlásič

Požární hlásič dokáže detekovat kouř a varovat vás tak před požárem dříve, než se rozšíří do zbytku domu. Při jeho výběru se vyplatí nešetřit a je důležité zaměřit se hlavně na jeho citlivost, jež by Bezpečnostní dveře

Bezpečnostní dveře jsou vyráběny z pevných materiálů a jsou opatřeny speciálními zámky, které jsou těžší k prolomení. Dveře vás tak zcela neochrání, ale stíží případným nechtěným návštěvníkům vstup do budovy.

Jak je možné vidět, existuje celá řada produktů, s jejichž pomocí vytvoříte z vašeho domu bezpečnější místo. Některé z nich zakoupíte i u e-shopu Emos, jež má ve své nabídce například LED žárovky či detektory CO2. Dostupný je však i široký sortiment spojený se zabezpečením domu pomocí kamer či čidel.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search