Jak na čištění WC bez chemie

Chcete, aby byla vaše toaleta za všech okolností zářivě čistá? Není nic jednoduššího, než si vzít k ruce dvě obyčejné domácí ingredience a o celý proces se postarat. A jak na to? Vsaďte na triky přímo od údržbáře.

Vyberte z toalety všechnu vodu

Nejlépe se toaleta čistí za sucha. To je zkrátka fakt. Ovšem všechny WC mísy jsou konstruovány tak, aby na jejich dně zkrátka a dobře nějaká voda vždy zůstala. Jde o prevenci zápachu, který by se jinak mohl linout z kanalizace. Vy se však potřebujete této protizápachové bariéry zbavit.

Uděláte to jednoduše tak, že si vezmete k ruce obyčejnou PET lahev, zmáčknete ji a její hrdlo vložíte do WC. Tím nasaje přebytečnou vodu, kterou stačí vylít do umyvadla. Opakujte tak dlouho, dokud není toaleta zcela prázdná. Teprve poté může přistoupit k jejímu čištění.

Soda a ocet jako skvělí pomocníci

Teď se musíte zbavit usazenin, které vaši toaletu hyzdí. Uděláte to jednoduše tak, že všechna znečištěná místa zasypete jedlou sodou. Opravdu, nic dalšího není třeba. Nechte ji půl hodiny působit a mezitím si připravte lahev s octem. Stačí ten úplně obyčejný. Po uplynutí třiceti minut ji nalijte do WC a rychle přiklopte víko. Soda s octem totiž zareaguje opravdu bouřlivě, tak abyste nepřišli k úrazu.

Přečtěte si:  Specialisté na čištění koberců a sedaček v Brně

Jakmile chemická reakce vyšumí, a to doslova, můžete už nečistoty jednoduše odstranit štětkou nebo kartáček. Nakonec toaletu několikrát prolijte čistou vodou a máte hotovo. Bude jako nová a v perfektní formě vydrží opravdu dlouho.

Vsadit můžete i na tabletu do myčky

Nechce se vám z WC pracně vybírat vodu a vůbec hledáte o něco jednodušší způsob? Pak vám skvěle pomůže prostředek, do kterého byste to nejspíš nikdy neřekli – obyčejná tableta do myčky. Pro své působení potřebuje jediné – dostatečně dlouhý čas. Bez toho to nepůjde. Jednoduše ji vhoďte do WC a nechte působit. Ideální by to bylo přes noc. Ráno budou všechny usazeniny a nečistoty zcela pryč a vám už bude stačit je jen dočistit WC štětkou a toaletu propláchnout čistou vodou. Nic dalšího nebude třeba, na to se můžete spolehnout.

Proč používat na toaletu zubní pastu

Ale dost možná vám jde jen o perfektní svěžest vaší WC místnosti a o čištění máte již postaráno jinými způsoby. Pokud ano, pak potěšíme i vás. Jen neradi utrácíte za drahé osvěžovače toalety, ale přitom vám není příjemný zápach, který se z ní po každém spláchnutí line? Vyřešte to jednoduše a elegantně za pomoci zubní pasty. Stačí ji nanést pod okraj WC mísy, odkud se jednoduše uvolní při každém spláchnutí. A nikde vám nebude překážet ani na sebe upozorňovat jako nejrůznější osvěžovače z obchodu.

A pokud přes noc vložíte do nádrže na vodu několik hřebíčků (ano, myslíme ono vánoční koření), budete ráno také velmi příjemně překvapeni svěžestí svého WC. Na to se můžete spolehnout.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search