Jak využít enzymy pro svoje zdraví

V našem těle mají mnoho využití. Dokážou například upravit krev, působí jako prevence pro ženy u řady obtíží a všeobecně nám pomáhají dát organismus zase do pořádku. Všeobecně je působení enzymů zvenčí sázkou na jistotu, protože jde o dlouhodobě ověřený a účinný proces.

Dnes je můžete sehnat v mnoha podobách, nejčastěji se však uplatňují jako doplňky stravy a to jak ve formě tablet, tak i nejrůznějších nápojů.

Enzymy jako dirigenti imunity

Časté změny počasí jsou imunitu nebezpečné, posilte ji včas! Enzymy ji dokážou pořádně nakopnout. Své o tom vědí třeba i ženy, které v minulosti trápily časté vaginální mykózy. Dostatečné zásobení enzymy totiž pomáhá vytvářet přirozené kyselé PH v pochvě, a navíc zlepšuje a urychluje vstřebávání antibiotik, která se při těžkých stavech často nasazují. Následně podporují i rozvoj zdravé střevní mikroflóry, tvořící součást přední linie imunitního systému.

Ale když už vás nemoc postihne, tak jen enzymy nestačí. A co si tedy počít? Pravidelně větrejte a starejte se o to, abyste měli vždy průchodný nos. K tomu mohou pomoci třeba kapky s mořskou solí nebo léčivým roztokem (orientujte se podle věku pacienta). Kombinace ucpaného nosu a záchvatu kašle totiž může vést až ke zvracení, což je rozhodně nežádoucí.

Přečtěte si:  Moderní přístupy v léčbě kloubů: využití kmenových buněk

Ženy využiji enzymy po všech stránkách

Enzymy jako prevence jsou také doporučovány všem ženám před porodem. Poporodní poranění včetně jizvy po císařském řezu se hojí rychleji a přirozeněji. Jizvy jsou navíc menší a světlejší, což každá žena určitě ocení.

Pomohou i při úpravě tělesné hmotnosti

Mezi nejdiskutovanější obory v posledních letech rozhodně patří hubnutí a zdravá výživa. Obojí jde totiž ruku v ruce s celkovým tělesným zdravím. Je přirozené, chtít se cítit dobře a mít skvělý pocit z toho, že pro sebe děláme to nejlepší. Aby však naše tělo na plánované změny v jídelníčku co nejlépe zareagovalo, je vhodné vsadit právě na působení enzymů.

Chcete vědět, co všechno umí kokosový olej, jaké bylinky jsou nejlepší pro zdravý spánek nebo se dozvědět více o populárním raw stravování? Pak vám enzymy pomohou je bez problémů zařadit do jídelníčku. Ovšem toužíte-li především zhubnout, pak vám pomohou s detoxikací a v případě potřeby i s přijetím populárních přípravků na hubnutí, na které může organismus leckdy zareagovat až příliš bouřlivě.

Pro zdravější pohybový aparát

Bolest kolene dokáže náš pohyb velmi znepříjemnit. Málokdy ale přichází sama a bez předchozího varování. Chyba bývá často v komplexním přístupu, ale pokud se o své zdraví snažíte zajímat skutečně zodpovědně, pak víte, že najít ucelené informace není vůbec lehké. Pro začátek však můžete vsadit právě na enzymy, které dokážou mnohé bolestivé projevy zmírnit.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search