Vestavná mikrovlnná trouba – je lepší či horší než ta volně stojící?

Mikrovlnná trouba se stala již běžným vybavením snad každé kuchyně. Hodí se ve chvíli, kdy si potřebujete rychle ohřát jídlo, anebo se dokonce snažíte urychlit přípravu toho vařeného nebo grilovaného. Jak ji však vybírat?

Zatímco běžné vestavné trouby se v našich domácnostech již zabydlely, stejně provedené mikrovlnky zatím z těchto privilegií ani zdaleka netěží. Přečtěte si o výhodách a nevýhodách vestavné mikrovlnné trouby a zjistěte, zda se vyplatí ji pořídit.

Využijete i hluchá místa

Pokud nemáte právě velkou kuchyni, pak jistě uznáte, že se vám hodí doslova každý centimetr užitného prostoru. A vestavné spotřebiče mají tu přednost, že je lze bez potíží integrovat do nábytku. Mohou být tedy schované ve skříni, výklenku nebo třeba v kuchyňské přepážce. Esteticky nebudou nijak překážet, ale jejich funkčnost to také nijak neovlivní.

Ba prvá naopak, v některých ohledech je možné tento parametr dokonce i zlepšit.  A jak je to možné? Dost možná si pamatujete na to, jak se právě vaše mikrovlnka posunuje po pracovní desce, když ji trochu prudčeji otevřete. Ovšem u vestavné mikrovlnné trouby se vám nic podobného zaručeně nestane. Ta totiž drží na svém místě doslova jako přibitá.

Přečtěte si:  Architektura - umění, které ovlivňuje naši každodenní realitu

Snadný úklid si zamilujete

Dalším pozitivem je také to, že se zabudovaná mikrovlnka opravdu velmi jednoduše čistí. Je to samozřejmě proto, že se díky ochraně skříňového krytu neusazuje pod ani nad spotřebičem žádný prach a nečistoty.

A jak je to s funkčností? Pokud vsadíte na profesionálně provedené zabudované mikrovlnky, pak se nemusíte bát o nedostatečné odvětrávání, které by mohlo jejich funkci narušit. Ba právě naopak. Výkon budou mít jak předtím, a navíc vás potěší i o něco tišším provozem. A to přibližně o 15-20 %, než kdybyste je používali ve volně stojí formě.

Jedinou nevýhodou vestavné mikrovlnné trouby  je poněkud vyšší cena (přibližně o 10 -15 % oproti volně stojícím spotřebičům). Pokud je však koupíte v akci, promění se toto negativum v jednoznačné pozitivum. A jak na to? Najděte si svůj oblíbený model na stránkách Okay.cz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search