Jak si poradit s čištěním žaluzií

Pokud si na svá okna pořídíte žaluzie, tak to vypadá nejen hezky, ale je to i věc praktická. Tedy až do chvíle než se na nich usadí prach, který budete muset očistit. Způsobů, jak žaluzie čistit je několik.
Samotní výrobci Vám poradí jaký způsob je nejlepší, ale mezi lidmi kolují další rady o způsobu čištění žaluzií. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, tak počítejte s tím, že to bude pěkná piplačka.

Čím a jak žaluzie čistit?

Nejúčinnější, ale také nejpracnější bude, pokud si namočíte hadřík ve vodě s čistícím a odmašťovacím prostředkem a budete stírat jednu lamelu podruhé a to z obou stran. Samozřejmě, že u takové práce strávíte spoustu času. Do vody si též můžete přidat trochu octa na odstranění mastnoty. Druhým typem je sklopení žaluzií a stírat celkovou plochu žaluzií z jedné a druhé strany po směru sklopených žaluzií. Ovšem v místě, kde se žaluzie překrývají, tak tam Vám prach zůstane.

Při takovém stíraní buďte velmi opatrní, aby se Vám lamely nezkřivili. Tímto způsobem je potřeba žaluzie umýt ze všech stran a potom ještě setřít skla na oknech, kde Vám zůstanou zbytky vody a čisticího prostředku.

Přečtěte si:  Anhydritové podlahy jsou moderním a efektivním řešením pro vaši podlahu

Využijte různé pomocníky

Jako pomocníka si můžete vzít i vysavač, ale jen v případě, pokud jste si pořídili přístroj, na kterém si můžete regulovat sací výkon. Musíte si nasadit malý nástavec, který se používá na čištění čalouněného nábytku. Snižte sací výkon a prach z žaluzií vysajte.

Někteří lidé to řeší tak, že žaluzie sundají a osprchují. Na takové čištění, ale zapomeňte. Ve vodě ze sprchy nemáte čisticí prostředky, tak ať chcete, nebo nechcete, tak je nikdy řádně neočistíte. Mastnota na žaluziích zůstane vždy.

Pokud si na čištění koupíte speciální kartáče, nebo rukavice, práci si značně urychlíte. Kvalita práce bude samozřejmě dobrá. A ani za to neutratíte moc peněz. Cena se pohybuje kolem padesáti korun. A můžete je používat jak na mokro, tak na sucho.

Venetian Blinds The Shade Curtain  - Myriams-Fotos / Pixabay

Jak si poradit s čištěním žaluzií

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search