Jak vyzrát na kocovinu? Ulehčete si těmito tipy

Už nikdy nebudete pít? Ale kde že, každý to prostě někdy přežene a potom jej po ránu tak nějak bolí hlava a cítí se celkově velmi nepříjemně. Příznaky kocoviny jsou často stejné, potíže můžete ale rázně vyřešit a vzpamatovat se z prohýřeného víkendu rychleji, než byste dříve čekali. Chce to vlastně jen málo…

S alkoholem se musí samozřejmě opatrně

Lékaři doporučují, že nejlepším lékem proti kocovině je abstinence, ale kdo by to vlastně dnes vydržel? Na společenském setkání je vyloženě neslušné, aby se tu a tam nepřipilo na zdraví někoho z přítomných. Kocovina navíc vůbec nemusí přijít. Stačí dvě nebo tři hodiny před konzumací kvalitní a mastná strava s kusem chleba a řádný odpočinek před celou akcí. Když vypijete sklenici mléka, chybu také neuděláte – to totiž sníží rychlost vstřebání alkoholu do krve. Když doplníte tělu před setkáním s přáteli vitamín C a B-komplex, rozhodně to bude ku prospěchu věci, alkoholický večírek totiž vyplaví spoustu tělu užitečných látek.

Takto připravené nás kocovina určitě neskolí. A pokud, následky budou mnohem mírnější. O to tu přece jde především, nebo snad ne?

Přečtěte si:  Jaká je spolehlivost antigenních testů a kdy si je udělat

Na žaludeční nevolnost pomůže vypít trochu roztoku s jedlou sodou a dodat tělu cukr z ovocných šťáv či spolknout lžíci medu. S kocovinou se také rychleji vypořádáte, když si uvaříte obyčejnou česnečku, ta totiž uklidní podrážděný žaludek a kromě jiného dodá tělu řadu potřebných živin.

Na trhu je i dostatek preparátů, které mají tlumit problémy po požití nadměrného množství alkoholu, nabízí je každá lékárna a někdy se dočkáte i v supermarketu. Mají však jedno společné – musí se užívat střídmě a nikdy zcela nezabrání tomu, abyste se po bujarém večírku necítili tak trochu pod obraz. Takže o žádný zázrak určitě nejde, spíše jen o takovou menší úlevu.

Jaké jsou příznaky kocoviny?

Mezi nejčastější příznaky kocoviny patří žaludeční nevolnost, pocit sucha v ústech a motání hlavy. Přidat se mohou i bolesti svalů a kloubů, ale i zvýšená citlivost na světlo nebo hlasitější zvuk. Občas se dostaví i pocity úzkosti nebo zimnice, pokud se alkoholické nápoje míchají, někdy přijde ke slovu i krátkodobý průjem. Je samozřejmé, že člověk s kocovinou je podrážděnější a musí se mu dopřát potřebný klid. Nejlepším lékem bude doplnit tekutiny a prostě se dobře prospat, protože to je nejlepší lék na všechny neduhy.

Alcoholic Man Beer Drinking  - geralt / Pixabay

geralt / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search