Jak efektivně vyvést dříví z lesa? Pomůže kvalitní zemědělská technika

Les je půl bohatství, říká se. A je to pravda. Už kvůli dřevu. Jestli jste majitelem menší nebo větší lesní plochy, určitě řešíte otázku, jak efektivně vyvést z lesa dříví. K oceňovaným pomocníkům patří vyvážečky dřeva, které lze zapojit třeba k traktorům nebo čtyřkolkám.

Přípravy na zimu vrcholí. Důležitým úkolem je dostat z lesa dřevo včas a vhodně ho uschovat, aby mělo příznivé podmínky pro vysychání. To je klíčové v případě, kdy budete se dřevem topit nebo ho využijete pro jiné účely. Zajet s vlekem pro dřevo po upravené lesní cestě, není problém. Potíže ale nastávají v případě, kdy se potřebujete dostat do těžko dostupného terénu.

Traktor, čtyřkolku nebo jinou techniku sice máte, ale chybí vám vhodná vyvážecí lesní souprava. Dnes si představíme jejich výhody a přidáme pár tipů pro jejich výběr.

Výhody vyvážečky lesního dříví

Vyvážení nebo přibližování dřeva je náročná práce, kterou si ale můžete ulehčit vhodně zvolenou technikou. Vyvážecí soupravy dříví jsou speciálně konstruované tak, že perfektně zvládají i hůře dostupný terén. Proto ani dřevo z lesa, kam se těžko dostáváte, nemusí zůstat bez užitku, což přispívá k efektivnímu hospodaření. Za co lze zapojit vyvážečky dřeva Malotraktor Traktor Čtyřkolka

Přečtěte si:  Vyplatí se koupit dřevěné banketové židle?

Vybrat si můžete z jednoduchých mechanických vyvážecích přívěsů a vozíků, které snadno zapojíte za malotraktory nebo čtyřkolky. K dispozici jsou i malé vyvážečky s hydraulickou rukou nebo traktorové vyvážecí vleky s lesnickými hydraulickými jeřáby. Práci vám usnadní i další příslušenství, jako jsou třeba různé procesory, drapáky nebo kleště.

Forest Forestry Harvester Machine  - mariohagen / Pixabay

mariohagen / Pixabay

Jakým způsobem vybíráme vyvážečku lesního dřeva?

Při výběru sledujte nejen možnost zapojit vyvážečku za různou techniku (malotraktor, čtyřkolka, traktor), ale i její další parametry. Typicky jsou vyvážecí soupravy rozděleny podle počtu tun, které uvezou. Velké vyvážečky, které se zapojují za traktor, uvezou až 16 tun dřeva. Nejmenší vyvážečky pak zvládnou jednu tunu. Tip: Také lesní techniku můžete nakoupit v akci za výhodnou cenu. Prohlédněte si vyvážečky lesního dřeva ve slevě.

Ke každé vyvážecí soupravě je poskytována jiná základní výbava

Při výběru rozhodně porovnejte, jaké vybavení získáte. Soustřeďte se i na další parametry, jako je třeba hmotnost, dosah hydraulické ruky, zvedací síla, kapacita nebo délka ložné plochy. Vítaným ukazatelem pro srovnání vyvážeček je i průměrný denní výkon. Vyvážecí soupravy můžete zvolit také podle značky.

Pestrou nabídku kvalitní lesní techniky najdete u společnosti JPJ Forest, s.r.o. Prohlédněte si její specializované stránky, kde najdete i další užitečné tipy, jak vyvážečky nebo další lesní techniku vybrat.

Forest Forestry Harvester Machine - mariohagen / Pixabay

mariohagen / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search