Jak porazit lenost? Smiřte se s během na dlouhou trať

Úspěšní lidé dělají věci v čas. Myslíte si, že jste produktivní nebo máte problémy s leností? Pokud už nechcete prohrávat, tak s leností začněte něco dělat. Stačí, když si uvědomíte, jak s leností úspěšně bojovat a výsledek se brzy dostaví.

Pochopit hodnotu času

Úspěšný sportovec zvítězil na olympijských hrách. Trénoval pouze jeden den před závodem, ale za to velice intenzivně. Takovému tvrzení byste nejspíš nevěřili, protože cesta ke slávě tímto způsobem neexistuje. Úspěšní lidé dělají věci v čas. Nemůžete chtít zvládnout vše na poslední chvíli a věřit v lepší zítřky. Snažit se neustále odkládat důležité projekty. Nebo ještě lépe, místo důležité práci na projektu, raději dělat něco úplně něco jiného a zároveň lhát sám sobě o tom, jak je to v tuto chvíli důležité.

Většina studentů otevřou zápisky ze školy den před zkouškou. Proč, ale nevěnují dostatek času učení již dříve. Proč lidé dělají věci na poslední chvíli. Odpověď zní, protože jsou líní. Důležité je porozumět situaci. Vezměte v potaz, že člověk je strůjce vlastního osudu. Přijměte plnou zodpovědnost za váš život a začněte si uvědomovat pravou hodnotu času.

Nevymlouvat se na lenost

Představte si situaci, kdy se procházíte po zahradě a najednou na vás vystartuje sousedův obří pes. Co uděláte? Začnete utíkat nebo na to budete příliš líní. Tímto příkladem vám chci ukázat, že lidé jsou líní pouze v situacích, když jsem jim to zrovna hodí. Lenost je totiž volba, kterou si člověk sám zvolí. Abyste se přestali vymlouvat, tak si najděte co možná nejrychleji vnitřní motivaci. Něco, co vás ráno nakopne z postele. A pokud nemáte žádný cíl, žádný směr, kterým se vydat, v ten moment máte velké predispozice, k tomu být líní.

Přečtěte si:  Detox jater: Jak na něj a kdy byste se k němu měli odhodlat?

Takže, ať už se v životě budete pouštět do čehokoliv, začněte hledat smysl v tom co děláte. Začněte uvažovat nad tím, co je hlavní myšlenkou. Uvědomte si, co vám to, že to uděláte, přinese. Jaký z toho bude v budoucnosti užitek. Zároveň věnujte pozornost vlastním emocím. Bojíte se například neúspěchu. Přestaňte s tím. Přijměte selhání jako možnost. Každý člověk dělá chyby, ale nesmí vás v životě brzdit. A také přestaňte brát lenost jako výmluvu.

Metoda 3,2,1

V praxi velice oblíbená metoda, která funguje. Začněte tím, že zavřete oči, zhluboka se nadechnete a následuje hluboký výdech. Snažte se soustředit sami na sebe. Poté v duchu odpočítejte tři, dva, jedna, teď. V tu chvíli ukončete právě vykonávanou činnost a pusťte se okamžitě, zdůrazňuji okamžitě, do toho, co vás první napadne. Váš mozek podvědomě tuší, co je správné udělat.

Při nacvičování metody 3,2,1 je důležité, aby si vaše tělo navyklo na postup. Stačí dodržovat pravidla minimálně týden a budete mile překvapeni, jak daleko jste se posunuli. Časem se s tím vaše tělo natolik ztotožní, že pro vás přestane být problém přinutit se k akci.

Závěr

Závěrem vám chci sdělit, jezte zdravě. Nepodceňujte spánek. Správná výživa a kvalitní odpočinek dodávají do těla velké množství energie. A také pravidelně cvičte. Sport pomáhá budovat vlastní disciplínu.

Science Lab Research Chemistry  - mohamed_hassan / Pixabay

mohamed_hassan / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search