Jaká tajemství jsou spojená s Coca Colou

Nápoj, který vlastně už každý někdy ochutnal. V němž se skrývají kilogramy cukru a sladidel a má pověst nejméně zdravého pití na celém světě. Coca-Cola však skrývá mnohá tajemství, z nichž některá zní skutečně děsivě. Poodhalíme společně roušku pravdy? Nebo jsou to všechno jen mýty, které se opakují tak dlouho, až se staly všeobecně uznávanou pravdou?

Jaký je vlastně onen tajný recept?

Americký lékárník John Pemberton stvořil na konci 19. století Coca-Colu a rozpoutal tím celosvětovou mánii. Z čeho se vlastně to skvělé pití skládá? Dnes už to samozřejmě není tak velké „obchodní tajemství“ jako v minulosti, na etiketě totiž najdete všechny složky, ze kterých se tato kolová limonáda skládá. Od roku 1906 se kvůli protestům nepoužívá extrakt z koky, podle původní receptury Coca-Cola měla obsahovat i trochu vanilky nebo karamelu. Přesné složení směsi však znají jen dva lidé na světě, je bedlivě střežen v americkém městě Atlanta, kde je centrála společnosti Coca-Cola Company.

Coca Cola Fruits Leica Pentax Cola  - wbuz010 / Pixabay

wbuz010 / Pixabay

Kola prý rozpouští zuby i mince

Tento mýtus přetrvává kolem Coca-Coly už desítky let, údajně dokáže rozpustit prakticky všechno, co do ní vložíte. Ničí zubní sklovinu a způsobuje zubní kaz, dokáže rozpustit minci nebo kus masa přes noc. To je ale samozřejmý nesmysl, prodává se totiž v PET lahvích a jako taková by se určitě dostala záhy po sjetí z výrobní linky „na svobodu“. Pověst kolové limonády ale není v tomto směru jen negativní. Její síla dokáže údajně skvěle vyčistit domácí spotřebiče nebo záchod.

Přečtěte si:  5 tipů, které vám pomůžou s výběrem průmyslové podlahy

Ale řekněte, kdo by to chtěl zkusit, když je Coca-Cola po chuťové stránce tak skvělá? A že byla Coca-Cola údajně původně zelená a černou barvu dostala až později? Že společnost jako takovou ovládají skrytě mormoni? Nebo že pravidelné pití koly způsobuje selhání ledvin a jiné zdravotní trable? Samozřejmě, vysoký obsah cukrů není v žádném nápoji pozitivem, takže i zde musíte razit osvědčené heslo „všeho s mírou“. Cola jako taková ale rozhodně není zodpovědná za škody na zdraví – za to si mohou nezodpovědní lidé, kteří ji vypijí až tři litry denně, úplně sami

Drink Refreshment Refreshing Cold  - Bru-nO / Pixabay

Jaká tajemství jsou spojená s Coca Colou

 

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search