Krmivo pro psy – jak vybrat to správné

Pokud chceme, aby byl náš pes vždy v dokonalé kondici, musíme věnovat velkou pozornost tomu, co mu každý den dáváme jako zdroj potravy. Ne každý z nás si může dovolit připravovat mu jídlo doma, takže obvykle saháme po hotových krmivech z obchodu. A jaké vlastnosti by tyto produkty měly mít?

Zkušení chovatelé vám jednoznačně doporučí krmiva, která vznikají pod rukama zaměstnanců rodinné firmy. Ta totiž bývají opravdu chutná a kvalitní. Ale rovněž drahá. A přitom se mnoho dobrých výrobků dá najít i v klasické produkci. Stačí jen vědět, kam se dívat.

Zaměřte se na obsah bílkovin

Ten je pro zdraví vašeho mazlíčka zásadní. I když jsou psi leckdy řazeni spíše k všežravcům než masožravcům (a to zvláště ve srovnání s kočkami), maso by mělo stále tvořit základ jejich jídelníčku. Dobře vybrané granule nebo konzervy by tedy měly obsahovat alespoň 70 % masa. Tedy bílkovin, které se nejlépe vstřebávají právě z přírodních zdrojů.

Ale ptejte se i na to, odkud pocházejí bílkoviny použité do krmiva pro vaše miláčky. Ta skutečně kvalitní krmiva na to mohou odpovědět jasně a bez vytáček. Obsahují aljašského lososa, uzenou krůtu, bizona, jelena, kance nebo křepelky. Čisté maso, žádné šlachy nebo vnitřnosti. Co víc by si mohly zuby a žaludky vašich zvířecích miláčků přát?

Přečtěte si:  Zapojit do akce italský olivový olej, toť téma nejen pro špagety

Dbejte i na možnost výběru balení

Dobré nutričně vyvážené krmivo by mělo být dostupné všem majitelům domácích mazlíčků – a nemělo by záležet na tom, jak velké zvíře doma máte. Skutečně zodpovědná a prozákaznicky vstřícná společnost se proto snaží snížit náklady na výrobu krmiva všemi dostupnými prostředky, aniž by měnila receptury nebo prodávala krmivo pouze ve velkých objemech.

Jednou z osvědčených strategií je snížení nákladů na vlastní reklamu, proto ty skutečně nejlepší produkty mnohdy v běžných masmédiích nenajdete. Ale není to vlastně třeba, protože kvalitní výrobky si své zákazníky najdou samy.

Hypoalergenní krmiva pro všechny psy

Pes je od přírody masožravec, takže zeleninovým salátem se mu rozhodně nezavděčíme (ten si schovejte třeba pro leguána).Namočené krmivo by ale v misce nemělo zůstat déle než půl hodiny a to může být u loudavých psích jedlíků problém. A to především u těch, kteří se potýkají s nějakými zdravotními problémy.

U dobře sestaveného krmiva se ale bez podobných berliček téměř jistě obejdete. Denní dávka krmiva je u všech druhů navržena tak, aby nadměrně nezatížila organismus psa a zároveň mu dodala všechny potřebné živiny z přírodních zdrojů.

I ten nejmenší kapesní pes je totiž v první řadě býložravec, na tom se od jeho vlčích let nic nezměnilo. Hýčkejte proto svého mazlíčka za všech okolností chutnými a nutričně vyváženými krmivy. Na levné obilné směsky z obchodů zapomeňte!

Animal Dog Pet Canine Mammal  - VisionPics / Pixabay

Krmivo pro psy – jak vybrat to správné

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search