Jód – jak poznat jeho nedostatek a kdy ho začít užívat?

Jód je nezbytný minerál, který má vliv na zdraví štítné žlázy a celkovou funkci našeho těla. Jeho nedostatek tedy může vést k řadě zdravotních problémů, jako je například zvětšení štítné žlázy nebo hypotyreóza. Pojďte se s námi podívat na to, jak poznat nedostatek jódu a jak může jód pomoci zlepšit vaše celkové zdraví a pohodu.

Nedostatek jódu vede k celé řadě zdravotních problémů

Nedostatek jodu se nejčastěji projevuje zvětšením štítné žlázy, což může vést k bolesti v krku a potížím s polykáním. Dalšími příznaky nedostatku jódu mohou zahrnovat únavu, podrážděnost, nespavost, náchylnost k infekcím, neplodnost či poruchy menstruačního cyklu. Nedostatek tohoto jedinečného minerálu může také způsobit problémy s trávením a způsobit přibývání na váze. Pokud tedy zpozorujete, jakékoli změny, měli byste se ihned obrátit na svého lékaře. Ten vám ve většině případů doporučí užívat doplňky stravy, jako je například Jodikal.

Jód doplníte pomocí doplňků stravy či potravin

Existují hned dva způsoby, jak můžete svému tělu zajistit dostatečný přísun jódu. Jedním z nejlepších zdrojů jódu je jodovaná sůl, která se běžně používá k vaření. Jodovaná sůl je přitom dostupná ve většině obchodů s potravinami. Dalším zdrojem jódu jsou mořské plody, jako jsou řasy, mořské řasy, ryby a krevety. Vhodnou volbou jsou i doplňky stravy, jako jsou Jodikal tablety od Naturvity, které zakoupíte na stránkách výrobce či na e-shopu Gigalékarna.cz.

Přečtěte si:  Jak si připravit trnkový čaj

Kdy začít užívat jód?

Většina zdravých dospělých by měla být schopna získat dostatečné množství jódu z běžné stravy. Pokud však trpíte některým z příznaků nedostatku jódu, měli byste se obrátit na svého lékaře. V případě, že vám doporučí užívání jódu, můžete ho začít doplňovat jedním ze zmíněných způsobů. Ideální jsou však doplňky stravy, s nimiž si můžete stanovit vhodnou dávku jódu.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search