V zimě je důležité podpořit obranyschopnost organismu. Jak na to?

Zejména v zimních měsících je důležité podpořit obranyschopnost organismu, díky čemuž se můžete vyhnout nepříjemným virózám či nachlazení. Tělo v první řadě potřebuje nezbytné vitamíny a minerály, mezi něž patří zejména vitamín C. Právě ten nejvíce napomáhá k posílení imunitního systému, jež nás chrání nejen před různými virózami, ale i vážnými onemocněními.

Užívejte komplexní doplňky stravy

Pokud chcete podpořit obranyschopnost vašeho organismu, měli byste v první řadě myslet na to, aby měl dostatek vitamínů a minerálů. Toho můžete docílit různými způsoby, přičemž tím nejpřirozenějším je především příjem správné stravy. Ideální je každý den konzumovat alespoň nějakou zeleninu nebo ovoce.

Vhodnou alternativou jsou však i dostupné doplňky stravy, mezi něž patří například Hesperutin obsahující vitamín C a bioflavonoidy. Ty napomáhají k lepšímu vstřebávání a účinkování vitamínu C, díky čemuž bude jeho efekt několikanásobně vyšší. Zakoupit ho můžete přímo u českého výrobce Naturvita nebo e-shopu Gigalekrna.cz. Samotné užívání je navíc jednoduché a pro doplnění dostatečné hladiny vitamínů C stačí zapít vodou jednu tabletu denně.

Nebojte se začít s otužováním

Velká část lidí se domnívá, že je otužování pouze trend propagovaný celebritami. Ve skutečnosti se však jedná o jedinečný způsob, jak nakopnout náš imunitní systém a žít mnohem zdravější život. Tuto techniku využívali již lidé před tisíci lety a považovali ji za jeden z mála způsobů, jak se bránit před nechtěnými onemocněními.

Přečtěte si:  Potraviny z farmářských trhů se vyplatí nakupovat

Začít můžete prakticky kdykoliv, přičemž během zimních měsíců budete mít nejideálnější podmínky. Každopádně je dobré začínat pomalu a nikam nespěchat, jelikož byste si mohli naopak ublížit. Důležité je samozřejmě doplňovat i veškeré vitamíny a minerály, s čímž vám může pomoci již zmíněný doplněk stravy Hesperutin + bioflavonoid, v němž je obsažen i vitamín C. Právě ten vám pomůže s rychlejším budováním obranyschopnosti a regenerací.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search