Není plot jako plot

Je velký rozdíl mezi tím, zda máte plot vyrobený ze dřeva, kamene, nebo betonu. Samozřejmě ne pro každého je betonový plot vhodným řešením, někomu nevyhovuje vzhled, nebo si chce oplocení instalovat sám, takže volí materiál, se kterým umí pracovat. Beton je však materiál velmi trvanlivý, odolný a nevyžaduje žádnou údržbu. Stačí ho postavit a bude vám léta spolehlivě sloužit. Nenechte se odradit zimou, plot lze stavět i za nízkých teplot, podstatné je, aby země nebyla promrzlá. Neodkládejte stavbu oplocení zbytečně na jaro, budete připravení včas na novou sezónu.

K čemu vlastně potřebujete plot

Pokud vás obtěžují zvídavé pohledy kolemjdoucích či sousedů, chcete-li zabránit dětem, aby vběhli pod auto za míčem, nebo udržet na zahradě vaše mazlíčky, potom je třeba vsadit na kvalitní plot. Vyberete-li si betonový, bude navíc fungovat také jako protihluková bariéra i u rušnější silnice a poskytne vám bezpečí a soukromí.

Jak vybrat betonový plot

Betonové ploty vybírejte podle toho, jak se hodí k vašemu domu, ale také podle toho, co od plotu očekáváte. Chcete-li plot ochranný, zvolte vyšší, má-li být spíš symbolický, stačí nižší varianta. Podle vzhledu a ladění vašeho domu potom vyberte barvu a dekor plotu, aby s domem ladil. Dekor plotu můžete vybrat jednostranný, nebo oboustranný, mezi nejpopulárnější patří štípaný kámen a cihličky. Novinkou mezi betonovými ploty je lamelový plot, který je složen z betonových lamel, je průhledný, což mu přidává na estetickém vzhledu.

Přečtěte si:  Industriální nábytek: 5 důvodů, proč by neměl chybět ani ve vašem interiéru

Na vás je také tvar zakončení plotu, můžete si vybrat plot rovný, do oblouku, s okrasnou mřížkou, nebo dřevo. Dřevěné latě opticky plot odlehčí a doplní ho také barevně. Betonový plot potom vypadá originálně a jedinečně. Potřebujete s výběrem pomoci? Chcete vidět oplocení na vlastní oči? Navštivte vzorkovou prodejnu, kde si můžete ploty prohlédnout a dozvíte se vše, co potřebujete vědět.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search