Jak vyzdobit svou ložnici, aby se vám dobře spalo?

Spánek je nejdůležitější a zároveň nejvíce přehlížená lidská potřeba. V dnešní době jsme se odnaučili správně a dostatečně dlouho spát. Myslíme si, že můžeme tuto důležitou aktivitu opomíjet, aniž bychom za nějaký čas zaplatili svým zdravím. Jak přizpůsobit svou ložnici, aby se vám lépe usínalo?

Vytvořte si pořádnou tmu

Jedním z největších nepřátel spánku je samozřejmě světlo. Přesně proto byste minimálně hodinu před usnutím neměli koukat do televize, počítače, mobilu ani tabletu. Právě modré záření narušuje vyplavování přirozených hormonů spánku. Stejně tak byste si neměli nechat do ložnice svítit světla z venkovních lamp.

Přesně proto si pořiďte 100% neprůhledné závěsy na okna. Pokaždé, když si půjdete lehnout do postele, si je zatáhněte. Díky tomu odstraníte veškerý světelný šum z venkovních lamp, Měsíce, ze sousedního domu…

Poštěstí se vám občas spát přes odpoledne? Pak vám pomohou i klasické záclony (hotové záclony). Málokdo tuší, že i tento kus látky dokáže perfektně odrážet přímé sluneční paprsky. A co víc, dokonce tlumí i zvuky přicházející z ulice.

Určitě nepodceňte ani důležitost elegantního vzhledu ložnice. Psychická pohoda a příjemný pocit jsou základem dobrého spánku. Podívejte se například na hotové voálové záclony. Ty se ihned po nasazení stanou hlavním designovým prvkem, který určí vzhled každého interiéru.

Přečtěte si:  Specialisté na čištění koberců a sedaček v Brně

Objednejte si vše online

V žádném případě nezapomínejte ani na pohodlné povlečení s dobrými tepelnými vlastnostmi. Zajímavou volbou je hlavně satén, jenž výborně vstřebává vlhkost, je příjemný na dotek a udržuje optimální tělesnou teplotu během spánku.

Saténové povlečení, záclony i mnoho dalších produktů najdete v populárním e-shopu Luxora. Tito dodavatelé se soustředí na kvalitní bytový textil ve všech podobách i formách.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search