I teplákovina dokáže pořádně překvapit. Ušijte si vlastní kousky do svého šatníku

Pokud je vaším koníčkem šití a hledáte materiál, ze kterého si můžete ušít nové kousky do svého šatníku, určitě byste měli dát šanci teplákovině. Tato často proklínaná látka se totiž od minulých let pořádně změnila a nově nabízí úplně jiné vlastnosti než teplákovina, na kterou byly zvyklí naši prarodiče.

Teplákovina dostala nový vzhled i vlastnosti

Jestli milujete šití a rádi si občas spíchnete nějaký ten kousek do svého šatníku, určitě víte, jak je složité najít vhodný materiál. Právě proto je čím dál tím větší poptávka po univerzálních látkách, se kterými lze ušít prakticky jakýkoliv oděv.

Mezi švadlenkami je obecně nejoblíbenější teplákovina metráž, která si v průběhu let prošla pořádnou proměnou. Dávno se tedy již nejedná o nevzhledný materiál, který brzy ztratí barvu a tvar. Naopak se výrobci zaměřili na její vlastnosti a rozhodli se z ní vytvořit materiál, který je přizpůsobivý, odolný, a tudíž disponuje dlouhou životností.

Z teplákoviny je možné ušít celou řadu oděvů

Jelikož teplákovina disponuje opravdu jedinečnými vlastnostmi, hodí se k šití prakticky jakýchkoliv oděvů. Výhodou je i široká škála motivů a barev, se kterými lze různě experimentovat. Právě proto je z nich možné ušít například dětské oblečení, trička, tepláky či dokonce šaty.

Přečtěte si:  Jak na letní péči o pleť

Běžně je možné vybírat hned ze tří druhů teplákoviny:

  • nepočesané – smyčky na látce jsou nepočesané a tudíž drsné,
  • počesané – smyčky na látce jsou počesané a tudíž hladké,
  • elastické – do teplákoviny je přidán elastin, díky čemuž je látka pružná.

Pokud hledáte opravdu širokou nabídku látek včetně teplákoviny, můžete navštívit e-shop Snové látky CZ. Ten byl vytvořen nejen za účelem nabídnout zákazníkům kvalitní látky, ze kterých mohou šít cokoliv si usmyslí, ale také jako prostor pro inspiraci. Najít zde tedy můžete i spoustu nápadů, které vám pomohou trochu popustit uzdu svojí fantazii.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search