Jak vybírat stříbrné náušnice?

Dnešní doba nabízí na trhu velmi rozmanitou nabídku šperků různých druhů a o výběr tedy určitě není nouze. Pokud jste se právě nyní rozhodli pořídit si nové náušnice, jistě si z nepřeberné nabídky vyberete. Jestli máte v oblibě stříbro, nemusíte přitom za šperky utrácet desetitisíce korun, a přesto můžete novým šperkem udělat dojem na své okolí.

Stříbrné náušnice si můžete pořídit za mnohem přijatelnější ceny a na půvabu vám tento druh šperku jistě neubere. V této kategorii lze vybírat mnoho designových kousků za výhodné ceny. Právě díky těmto přijatelným cenám si můžete pořídit více kousků, jak na běžné nošení, tak i náušnice, hodící se spíše ke společenským příležitostem. Rozhodně by tedy stříbrné náušnice neměly chybět žádné ženě.

Při výběru je potřeba dbát především na kvalitu výrobku

Určitě se nenechte zlákat podezřele levnými cenami, které mohou být právě na úkor kvality. Kvalitní obchody by měly být schopny jednak poradit s výběrem šperku, ale hlavně také by měly být schopny doložit doklad o pravosti svých výrobků. Důležitým údajem, kterým by měl být produkt opatřen, je ryzost produktu, která označuje poměr cenného kovu a použitých příměsí. U výrobků ze stříbra se nejčastěji jedná o ryzost 925/1000. Ze zákona je nařízena povinnost označovat šperky puncovním znakem.

Jak vybírat stříbrné náušnice?

Jak vybírat stříbrné náušnice?

Toto označení musí být nedílnou součástí každého cenného kousku stříbra od 3 gramů. Jestliže byste si ohledně pravosti šperku nebyli jistit, je možné vyhledat si přehled veškerých platných puncovních značek, vydaných Českým puncovním úřadem.

Přečtěte si:  Jednoduché recepty vám ušetří čas a ulehčí i vašemu rozpočtu. Jak na ně a kde možná děláte stále chybu?

Při výběru věnujte také pozornost kvalitě zpracování

Běžný zákazník sice na první pohled většinou nepozná, jestli byl šperk zpracován dostatečně kvalitně, ale nějaké možnosti, jak to zjistit, přece jenom má. Budete-li si tedy například vybírat stříbrné náušnice opatřené kamínky, určitě si všímejte, jakým způsobem byly tyto kamínky osazeny.

Kvalitně zpracované šperky mají kamínky usazené v tzv. krápnách, které je dokážou spolehlivě udržet na svém místě. Pokud jsou kamínky naopak pouze přilepeny, většinou se nejedná o kvalitně zpracovaný šperk.

U kamínků, které jsou přilepeny, často dochází při běžném nošení k jejich odlepení a tím znehodnocení šperku. Ať už si tedy hodláte pořídit stříbrné náušnice, nebo jakýkoliv jiný šperk, určitě vybírejte u kvalitních prodejců, aby vám pořízené šperky přinášely jenom radost a potěšení.

Gift Of Jewelry Earring Design - Engin_Akyurt / Pixabay

Engin_Akyurt / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search