4 tipy, jak ušetřit na půjčce a neplatit zbytečné poplatky

Sjednání půjčky je krokem, který není možné uspěchat. Při jejím špatném výběru totiž můžete zaplatit i tisíce korun navíc. Tomu se však můžete vyhnout, pokud se budete řídit ověřenými tipy, díky kterým můžete na půjčce výrazně ušetřit a získané peníze raději investovat jinam.

Hledejte férového poskytovatele úvěrů

Jestli chcete výrazně ušetřit, je nejprve nutné najít férového poskytovatele úvěrů, který se nebude snažit na vás pouze vydělat. Proto si před sjednáním každé půjčky zkuste udělat menší průzkum vámi vybraného poskytovatele. Zaměřte se jak na recenze, tak i zkušenosti samotných klientů.

Využijte výhodných nabídek a akcí

Většina bank a nebankovních společností nabízí svým klientům různé nabídky a akce, díky kterým mohou na půjčce ušetřit i tisíce korun. Jednou z takových nabídek je například půjčka zdarma, u které neplatíte žádné úroky ani poplatky navíc. Setkat se ale můžete i s odpuštěním splátek, jejichž prostřednictvím se vám poskytovatel odmění za vaše řádné splácení půjčky.

Zaměřte se na výši RPSN

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů je rozhodujícím ukazatelem, který udává kolik za půjčku ve skutečnosti zaplatíte. Její výše se může často vyšplhat na desítky, ale i klidně tisíce procent.

4 tipy, jak ušetřit na půjčce a neplatit zbytečné poplatky

4 tipy, jak ušetřit na půjčce a neplatit zbytečné poplatky

Posviťte si na skryté poplatky

I když se může na první pohled zdát, že je poskytovatel úvěru důvěryhodný, mohou na vás stále číhat skryté poplatky. Proto si ještě před podpisem nechte předložit sazebník poplatků a až poté se rozhodněte, zda je pro vás půjčka opravdu výhodná.

Přečtěte si:  Podnikatelská půjčka znamená velmi efektivní finanční injekci

Mezi ty nejčastější se řadí:

  • poplatek za sjednání půjčky,
  • poplatek za předčasné splacení,
  • poplatek za mimořádnou splátku,
  • poplatek za správu půjčky.

Chcete opravdu ušetřit? Sjednejte si půjčku u České spořitelny

Jestli si chcete sjednat půjčku a zároveň ušetřit, můžete zkusit štěstí u České spořitelny, která se snaží vyjít svým klientům maximálně vstříc. Není divu, na našem trhu totiž působí téměř 200 let a je tak zároveň i nejstarší českou bankou. O její důvěryhodnosti vypovídá i její vlastník, kterým je známá a silná skupina Erste Group.

U České spořitelny si můžete půjčit od 2 000 do 2 500 000 Kč, které můžete splácet až 10 let. Pokud chcete výrazně ušetřit, stačí když budete půjčku řádně splácet. V takovém případě vám banka odpustí až 15 splátek. Pro spolehlivé klienty má banka připravený i výhodný úrok ve výši 3,96 %.

S půjčkou od České spořitelny se můžete těšit na:

  • jednoduché a rychlé sjednání online
  • peníze na účtu do 15 minut
  • zákaznickou podporu 24/7
  • bezplatné snížení, zvýšení, odložení splátek
  • kvalitní internetové bankovnictví George
  • nulové poplatky za sjednání a správu půjčky

Banka navíc nově nabízí „Půjčku na zkoušku“, kterou když splatíte do 30 dní, nebudete platit žádné úroky ani poplatky. Půjčka je určená pouze pro nové klienty.

Chcete vědět, jak ušetřit na půjčce?

Chcete vědět, jak ušetřit na půjčce?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search