Nepodceňujte péči o vaše vlasy – 4 tipy pro dokonalou péči a zdravý vzhled vlasů

Krásné a zdravé vlasy jsou snem mnoha žen i mužů. I přesto jim však často nevěnujeme dostatečnou pozornost, což vede ke ztrátě lesku, lámavosti, křehkosti či dokonce vypadávání vlasů. Právě proto jsme pro vás sepsali hned 4 tipy pro dokonalou péči a zdravý vzhled vašich vlasů.

Používejte vlasové produkty s vitamíny

Vlasy potřebují stejně jako tělo vitamíny, aby byly zdravé a krásné. Důležité jsou zejména vitamíny A, C, D a E, které vlasy chrání před poškozením a ztrátou lesku. Pokud tedy hledáte vhodné vlasové produkty, snažte se vybírat takové, které obsahují zmíněné vitamíny a další podporující látky.

Vlasům však můžete pomoci i jejich přímým užíváním. Na trhu běžně najdete vitamíny na vlasy, díky nimž si vystačíte pouze s pár tabletkami denně a vaše vlasy budou opět lesklé, krásné a pevné.

Vyhýbejte se přehnanému česání

Vlasy je třeba pečlivě rozčesávat a vyčesávat, ale nemá smysl to přehánět. Vlasy se mohou snadno poškodit, pokud je budete česat až moc často nebo příliš agresivně. Používejte kvalitní hřebeny a kartáče, které vlasy nepoškodí. Pro lepší péči o vlasy můžete využít i další efektivní tipy na rozčesávání vlasů, s nimiž pro vás bude péče o vlasy snadnější a zábavnější.

Přečtěte si:  V zimě je důležité podpořit obranyschopnost organismu. Jak na to?

Chraňte vlasy před vysokými teplotami

Vysoké teploty jsou pro vlasy škodlivé, přičemž při častém vystavení teplu může dojít k jejich vysušení a následnému polámání. Pokud používáte fén, nastavte ho na nižší stupeň a používejte termální ochranu na vlasy například v podobě speciálního spreje. Stejně postupujte i u žehliček.

Nechoďte spát s mokrými vlasy

Mokré vlasy jsou křehké a náchylné k poškození. Snažte se nechodit spát s mokrými vlasy. Pokud si vlasy musíte umýt večer, nechte je přirozeně uschnout nebo použijte fén na nižší stupeň. Nejlepší je však vlasy mýt během dne.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search