Jaké vitamíny jsou klíčové pro zdravé, lesklé a husté vlasy

Ne všichni mají takové štěstí a pyšní se hustými a na první pohled zdravými vlasy. Pokud patříte do skupiny nešťastníků, kterým se vlasy lámou, řídnou, jsou plné lupů a vypadají nevzhledně, máme pro vás pár tipů.

S vlasy je to jako s jinými částmi těla. Pokud se o ně dostatečně nestaráte a nedopřáváte jim kvalitní výživu, vypadají bídně. Silná a krásná hříva není jenom výsadou vyvolených. Vždy se dá dělat mnoho věcí, díky nimž se na sebe budete dívat stále do zrcadla. Vitamíny na vlasy vám pomohou.

Začněte zevnitř

Představte si, že byste mohli mít silné, dlouhé a lesklé vlasy. Ano, díky správné výživě je to reálné. Jenomže s drahými preparáty, které obsahují výhradně chemické prostředky to nepůjde. Vsaďte na minerály a vitamíny na vlasy. Struktura vlasů je tvořena keratinem, ale rovněž uhlíkem, kyslíkem, dusíkem, sodíkem, zinkem či železem, rovněž lipidy a aminokyselinami. Pokud vašim vlasům něco schází, mohou vypadávat, pomalu růst a třepit se v konečcích. Klíčem ke spokojenosti jsou bezesporu vitamíny skupiny B, a to v čele s kyselinou listovou a biotinem. Zejména biotin neboli koenzym R má na kvalitě vlasů obrovský podíl. Pomáhá k udržení normálního stavu, a k tomu se postará o zdravou pokožku hlavy.

Přečtěte si:  Jednoduché recepty vám ušetří čas a ulehčí i vašemu rozpočtu. Jak na ně a kde možná děláte stále chybu?

Zinek a kokosový olej jsou prostě jedničky

Právě díky zinku, který je stěžejním prvkem pro zdravý stav kostí, nehtů, pokožky a zraku, posílíte vlas a jeho strukturu. Zinek ochraňuje organismus před oxidativním stresem, a proto budete klidnější. Stres a deprese vlasům vůbec nesvědčí! Síla vitamínů v kokosu je staletími prověřená. Není divu, že si dokáže poradit s roztřepenými konečky, řídnoucí kšticí a působí i jako prevence proti lupům. Není divu, Produkty s kokosem jsou přínosné a darují vlasům unikátní vzhled. Dopřejte vlasům i vitamín C, A a také E. Zejména vitamín E je pro ně blahodárný, protože se mu ne nadarmo říká elixír krásy a mládí.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search