Silné magnety na tabuli – jaké jsou typy?

Máte už magnetickou tabuli? Je to šikovná pomůcka do kanceláře, pracovny i domů do obýváku nebo dětského pokoje. Asi se vám k ní budou hodit vhodné magnety či magnetky. Podívejte se, co je na trhu k mání.

Na magnetickou tabuli si můžete přicvaknout grafy, plány, manuály v kanceláři, fotografie, pohlednice v obýváku, recepty, nákupní seznamy v kuchyni nebo třeba sběratelské a hrací karty, rozvrhy hodin v dětském pokoji.

Pokud si vyberete samolepicí magnetickou tabuli na zeď, dá se na ni také psát fixy. A dokonce existuje i černá verze magnetické nástěnky pro malování křídami.

Magnetická tabule je vyrobená z plechu či kovové fólie. Proto na ní magnety dobře drží. Ale jaké vybrat?

Magnety na tabuli a magnetky

K magnetické tabuli se dají přicvaknout celokovové kancelářské magnety, různobarevné a transparentní magnety zapouzdřené v plastu i barevné magnetické figurky.

Použít ale můžete také tyčové neodymové magnety, magnetické kuličky, kostky. Jen vyberete ne moc malé, aby se daly dobře chytit do prstů, ale zase ne příliš velké, protože ty pak mají až moc velkou magnetickou sílu a dají se z tabule špatně sejmout.

Přečtěte si:  Jak vytopit interiér vašeho domu? Vyzkoušejte infratopení

Vhodné jsou například magnetické tyčky, válcové magnety průměru 4 nebo 5 mm, o délce alespoň 7 mm.

Magnetky na ledničku a barevné magnetické fólie

Na magnetické tabuli drží také magnetky na ledničku i barevná magnetická fólie, kterou si můžete nastříhat nůžkami nebo nařezat zalamovacím nožem do různých tvarů a skládat tak všelijaké obrazce. Seženete je na webu Unimagnet.cz

Vyrobte si vlastní fotomagnetky

Co dál se dá k magnetické nástěnce přicvaknout? Vlastnoručně vyrobené fotomagnetky! Ty jsou zároveň pěkným dárkem pro přátele, rodinu. Existuje už naformátovaná samolepicí magnetická fólie na fotomagnetky.

Stačí si jen nechat vytisknout vybrané fotografie rozměru 10 × 15 cm. Udělají vám to v každé větší drogerii nebo fotostudiu i na počkání. Z magnetické fólie pak stačí sejmout ochrannou vrstvu a fotku k ní přilepit, vyhladit hadříkem.

Podívejte se také na další magnetické tipy na blogu Magnetik.cz, třeba se vám budou hodit.

Silné magnety na tabuli – jaké jsou typy?

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search