Jaké nabízí Egypt destinace pro dokonalou dovolenou?

Hlavní město Egypta je nejlidnatějším městem celého afrického kontinentu. Milovníci historie budou fascinováni pevností Citadela, kde se nachází mnoho mešit a muzeí. Oblíbená Egypt destinace, kde za návštěvu jistě stojí i Egyptské muzeum, kde je možné obdivovat proslulou zlatou masku z Tutanchamonova hrobu. Turisté by při svých výletech do okolí rozhodně neměli minout pyramidy v Gíze. Káhira díky velkému množství luxusních hotelů uspokojí i náročnější klientelu.

Taba

Toto menší město leží v Akabském zálivu. Turismus tu zatím nedosáhl masového vzrůstu, proto Taba láká na klidnou a pohodovou dovolenou. Turisté budou nadšeni rozsáhlými plážemi a čirou vodou. Taba je perfektním místem pro výlety do okolních států, kterými jsou Izrael a Jordánsko. Milovníci potápění si zde přijdou na své. Díky nulovému spodnímu proudění je tato oblast vynikající především pro potápěče začátečníky.

Alexandrie

Alexandrie je druhé největší egyptské město, které se pyšní přezdívkou „Perla Středomoří“. Turisté jsou mile překvapeni středomořským rysem tohoto místa, díky němuž se Alexandrie odlišuje od ostatních egyptských letovisek. Tato lokalita je atraktivní nejen pro návštěvníky z jiných zemí, ale i pro samotné obyvatele Káhiry. Láká je sem již zmiňovaný středomořský nádech, krásné pláže a moře. Alexandrie nabízí i velké množství historický pamětihodností.

Abu Simbel Temples Sculpture  - Greatman01 / Pixabay

Greatman01 / Pixabay

Sahl Hasheesh

Jedná se o jedno z nejkrásnějších měst ležících na pobřeží Rudého moře a tak i vyhledávaná Egypt destinace. Turisté jistě ocení jeho dostupnost – letovisko se nachází pouze 20 km od letiště Hurghada. Sahl Hasheesh přiláká turisty na průzračné moře, pěknou přírodu a velkolepé rezorty s nejrůznějšími aktivitami. V centru města se nachází mnoho obchodů a outletů proslulých mezinárodních značek.

Přečtěte si:  Autokaravan - domov na kolečkách

Safaga

Safaga je malý přístav, který je jedním z hlavních středisek Rudého moře. Velkým lákadlem pro návštěvníky jsou úchvatné útesy, perfektní podmínky pro kiteboarding a windsurfing, dlouhé pláže, písečné duny, odpočinek i možnost výletů za poznáním. Safaga je ideální místo pro léčbu kožních onemocnění nebo revmatoidní artritidy. A to díky velmi slané vodě a vysokému výskytu minerálních pramenů.

Palm Trees Sunset Evening Atmosphere  - Sabine_999 / Pixabay

Sabine_999 / Pixabay

Sharm el Sheikh

Toto letovisko se nachází na jihu Sinajského poloostrova a patří mezi nejnavštěvovanější egyptská střediska. Každý turista si tu opravdu přijde na své. Nakupování v nejrůznějších obchůdcích, návštěva nákupních a zábavních center, procházky po pobřežních promenádách, návštěva barů i historických památek – to vše nabízí Sharm el Sheikh. Ohromným zážitkem jistě bude i projížďka na koních, velbloudech nebo čtyřkolkách.

Hurghada

Hurghada, známá Egypt destinace je přístavním městem, které leží na pobřeží Rudého moře. Město je obýváno cca 40 000 lidmi. Turisté budou uchváceni písčitými plážemi a podmořskými korálovými útesy. Hurghada se v posledních letech stala velmi oblíbeným cílem českých turistů. Ve městě nalezneme krásné hotely, obchody i restaurace.

Marsa Alam

Město ležící na pobřeží Rudého moře dnes patří k jedněm z nejnavštěvovanějších destinací v celém Egyptě. Návštěvníci jsou fascinováni podmořským životem. Můžeme se tu setkat s delfíny, žraloky, kladivouny i dugongy.

Dahab

Toto rybářské a turistické místo leží na severovýchodě Sinajského poloostrova. Díky dřívější těžbě zlata získalo město svůj název. V arabštině totiž slovo „dahab“ znamená zlato. Ve městě žije kolem 5 000 obyvatel. Velkým magnetem pro turisty je možnost potápění v korálových útesech Rudého moře. V místních vodách nalezneme mnoho druhů mořských ryb a korálů.

Street Traffic Buildings City  - marcofedermann / Pixabay

marcofedermann / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search