Jak se zbavit přebytečného ochlupení? Vyzkoušejte některou z těchto metod

Ne, ne, ne. Ochlupení na nepatřičných místech by už dnes opravdu nemělo být legální, především u nás, něžného pohlaví. Je to neelegantní a mnohdy i nehygienické. Navíc! Dnes už existuje nespočet způsobů, jak se otravného porostu zbavit. Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací? Epilace je trvalé odstranění růstového centra chloupku, zatímco depilace je „jen“ jeho seříznutí u kůže. Logicky tedy – depilace není a epilace může být bolestivá.

Depilační metody

Pokud máte citlivou kůži a špatně snášíte bolest, jistě používáte žiletku, holicí strojek nebo depilační krém. Jde o rychlé, spolehlivé metody, bohužel však jejich účinek je velice pomíjivý – vydrží jen jeden až dva dny, u depilačních krémů to může být trochu déle. Další nevýhodou je, že takto seříznuté chloupky mohou zarůstat, což může vést až k pupínkům a zánětům. Je třeba se jim bránit peelingy a dalšími přípravky.

Epilační metody

Jestliže jste otrlejší, možná máte doma vytrhávací strojek. Výhodou je dlouhý účinek – až několik týdnů, navíc několikrát vytržený chlup slábne a časem může přestat růst úplně. Negativní stránkou je poměrně dlouhá doba strávená holením a také to, že chlupy vždy musí dorůst do určité délky, než jsou takto trhat. Další možnosti je vosk – samotný, nebo voskové pásky. Je to rychlejší, ale rozhodně nic pro citlivou pleť. Vhodná možnosti i pro trhání chlupů nad horním rtem nebo nad kořenem nosu.

Přečtěte si:  Barevné čočky využijete nejen na halloween. V nabídce můžete narazit i na opravdové rarity

Trvalá epilace?

Láká vás zbavit se chloupků navždy? Pak je pro vás ta pravá cesta trvalá epilace lasere. Ani to ale není tak rychlé – čeká vás minimálně několik sezení, kde vám budou chlupy pomalu odstraňovat. Bolesti se bát nemusíte – jde jen o jemné

štípání, v případě strachu můžete použít umrtvující krém (za příplatek asi 300,- Kč) a pak nebudete cítit vůbec nic. S penězi je to ovšem o něco horší – připravte si řádově několik tisíc korun.

Jak se zbavit přebytečného ochlupení? Vyzkoušejte některou z těchto metod

Jak se zbavit přebytečného ochlupení? Vyzkoušejte některou z těchto metod

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search