Jak se zbavit přebytečného ochlupení? Vyzkoušejte některou z těchto metod

Ne, ne, ne. Ochlupení na nepatřičných místech by už dnes opravdu nemělo být legální, především u nás, něžného pohlaví. Je to neelegantní a mnohdy i nehygienické. Navíc! Dnes už existuje nespočet způsobů, jak se otravného porostu zbavit. Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací? Epilace je trvalé odstranění růstového centra chloupku, zatímco depilace je „jen“ jeho seříznutí u kůže. Logicky tedy – depilace není a epilace může být bolestivá.

Depilační metody

Pokud máte citlivou kůži a špatně snášíte bolest, jistě používáte žiletku, holicí strojek nebo depilační krém. Jde o rychlé, spolehlivé metody, bohužel však jejich účinek je velice pomíjivý – vydrží jen jeden až dva dny, u depilačních krémů to může být trochu déle. Další nevýhodou je, že takto seříznuté chloupky mohou zarůstat, což může vést až k pupínkům a zánětům. Je třeba se jim bránit peelingy a dalšími přípravky.

Epilační metody

Jestliže jste otrlejší, možná máte doma vytrhávací strojek. Výhodou je dlouhý účinek – až několik týdnů, navíc několikrát vytržený chlup slábne a časem může přestat růst úplně. Negativní stránkou je poměrně dlouhá doba strávená holením a také to, že chlupy vždy musí dorůst do určité délky, než jsou takto trhat. Další možnosti je vosk – samotný, nebo voskové pásky. Je to rychlejší, ale rozhodně nic pro citlivou pleť. Vhodná možnosti i pro trhání chlupů nad horním rtem nebo nad kořenem nosu.

Přečtěte si:  Správný výběr pracovní obuvi vám skvěle zpříjemní den

Trvalá epilace?

Láká vás zbavit se chloupků navždy? Pak je pro vás ta pravá cesta trvalá epilace lasere. Ani to ale není tak rychlé – čeká vás minimálně několik sezení, kde vám budou chlupy pomalu odstraňovat. Bolesti se bát nemusíte – jde jen o jemné

štípání, v případě strachu můžete použít umrtvující krém (za příplatek asi 300,- Kč) a pak nebudete cítit vůbec nic. S penězi je to ovšem o něco horší – připravte si řádově několik tisíc korun.

Jak se zbavit přebytečného ochlupení? Vyzkoušejte některou z těchto metod

Jak se zbavit přebytečného ochlupení? Vyzkoušejte některou z těchto metod

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search