Jak se dopracovat k dokonalé pleti? Máme pro vás několik tipů

První, čeho si lidé všimnou, je váš obličej. Když pleť působí zvadle a nezdravě, není pouze nepříjemné, ale není to ani vaší dobrou vizitkou. Pleť je zrcadlo, z něhož se dá vyčíst, jak se máte rádi, jestli kouříte, jak jste na tom se spánkem, jestli netrpíte nějakou nemocí, nemáte rádi příliš alkohol, či zda o sebe dbáte anebo na sebe naopak kašlete. Pleť nás mnohdy dokáže pořádně pozlobit.

Chcete vědět, jak se dopracovat k dokonalé pleti?

Pokud máte problémy s pletí, zkuste se nejprve zamyslet, zda je vaše strava skutečně pestrá a bohatá na vitamíny. Aby vaše pleť byla dokonalá, potřebujete mít dostatek vitamínů B, C, E a K. Pokud tomu tak není, pleť bojuje s nejrůznějšími problémy. Vedle stravy můžete vitamíny aplikovat i přímo prostřednictvím kosmetických přípravků.

Blahodárný vliv na rozzářenou pleť má pravidelná konzumace ovoce, ořechů, rýže a vajec. Jestli chcete mít pěknou pleť, nezapomínejte ani na dostatečný přísun neslazených tekutin.
Chraňte svou pleť před přílišným slunečním zářením. Noste sluneční brýle, klobouky a svou pleť ošetřujte opalovacími krémy.

Woman Skin Care Salt On Face  - Nika_Akin / Pixabay

Nika_Akin / Pixabay

Víte, jaký typ pleti máte?

Každá pleť vyžaduje trochu jinou péči. Jestli chcete, aby vaše pleť byla dokonalá, je zapotřebí o ni adekvátně pečovat. Pleť může být mastná, suchá, citlivá, či smíšená.

Odličovací prostředky

Na umývání pleti je vždy nejlepší čistá voda. Pokud se však líčíte, s čistou vodou si obvykle nevystačíte, a proto potřebujete i efektivní odličovací prostředky. Dnes jich je na trhu celá řada, přesto se vyhýbejte přípravkům s alkoholem a mýdlům. Jestli chcete, aby vaše pleť vskutku vypadala svěže a mladistvě, nikdy nejděte spát s neočištěnou pletí.

Přečtěte si:  Jód – jak poznat jeho nedostatek a kdy ho začít užívat?

Dopřejte své pleti relaxaci a regeneraci

Můžete si dopřát péči u odborníků, například hloubkové čištění pleti ultrazvukem, ale kosmetickou relaxaci si můžete dopřát i doma. Stačí, když použijete nějakou kvalitní masku (adekvátní pro vaši pleť), kterou si buď již hotovou koupíte anebo si ji sami připravíte z běžně dostupných surovin.

Peeling je skvělým prostředkem, jak se můžete zbavit staré odumřelé pokožky, čímž zabráníte tvorbě akné a poněkud povadlého vzhledu. Dokáže rozzářit tvář, avšak peeling nemůžete používat příliš často. Obvykle se doporučuje užívat jej tak jednou týdně, či co 14 dní. Navíc peeling na tělo se nesmí aplikovat na obličej.

Natural Cosmetics Cosmetics Beauty  - Monfocus / Pixabay

Monfocus / Pixabay

Za dlouhodobými problémy s pletí mohou být i různé zdravotní problémy

Kromě nadváhy to často bývá i různá hormonální disbalance. Nejčastěji se jedná o typické pubertální výkyvy, ale tyto nepříjemnosti vás mohou potkat i v dospělosti například při onemocnění štítné žlázy, či problémy spojenými s rovnováhou ženských hormonů a testosteronu. V tomto případě vždy navštivte odborníka. Řešení může být někdy jednoduché, jindy si vyžaduje poněkud náročnější léčbu a spolupráci s dermatologem. Na úpravu z důvodu výkyvu ženských a mužských hormonů velmi často pomáhá vhodně zvolená hormonální antikoncepce.

Už když se člověk narodí, je zapotřebí dbát o pleť

Pečovat bychom o ni měli kvalitními kosmetickými přípravky. Jenomže v současné době je na trhu kosmetiky až přespříliš a málokdo se v nich vyzná. Každá kosmetická značka se snaží předehnat tu druhou s výčtem, co všechno dokáže. Bohužel nakonec často pleti spíše uškodí, než pomůže. Pleť moderní kosmetika přetěžuje a také způsobuje různé alergické reakce. Proto se lidé začali vracet zpět k přírodě a volí dnes raději přírodní kosmetiku, která je nejen šetrná k přírodě, ale i k pleti.

Eye Face Looking Girl Female  - nickelbabe / Pixabay

nickelbabe / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search