Jak vybrat zakrývací plachtu, aby splnila vaše očekávání

Zakrývací plachty jsou skvělými pomocníky, kteří váš majetek ochrání především před vnějšími hrozbami (hlavně před vodou, hrozící deštěm i mrznoucí strukturou). Právě proto slouží mimo jiné na výrobu altánů nebo jednoduchých přístřešků pro automobily, sklápěče a přívěsy. Záleží však na tom, z jakých materiálů jsou vyrobeny. Jedině tak vám totiž mohou zaručit své jedinečné vlastnosti a univerzální použití.

Chtějte pouze kvalitní přírodní a syntetické materiály

Jen málokdy bývá plachta vyrobena jen z jednoho materiálu. Naopak – mnohem častější je kombinace různých typů. Pokud se podíváme na ty přírodní, bývá to nejčastěji bavlna a len, stejně jako i nejrůznější směsi. Z těch umělých pak lze věnovat například polyethylen LDPE i HDPE. A jaký je mezi nimi rozdíl a proč je vždy dobré použít oba tyto typy?

Je to jednoduché. Zatímco LDPE polyethylen se vyznačuje spíše nízkou hustotou, ovšem vyváženou velmi dobrou plasticitou, u HDPE polyethylenu je to přesně naopak. Vykazuje tak větší tuhost a hustotu, což činí plachtu odolnější vůči vnějším vlivům. Kombinace obojího pak zajistí plachtě ty správné vlastnosti po všech stránkách.

Zaměřte se i na prostup světla

Rozhodně není možné sázet jen na jeden univerzální typ. Pokud totiž chcete plachtu použít třeba k zakrytí rostlin, zaměřte se i na prostup světla. Možné je i překrytí různými ochrannými nátěry, které se starají o zlepšení vlastností výrobku. A vzít v úvahu musíme také estetiku plachet. Ty, které více propouštějí světlo, jednoduše vypadají lépe. A to se nám může hodit třeba při konstrukci altánů nebo stanů, na kterou se rovněž skvěle hodí. To vše pak samozřejmě ovlivňuje i jejich trvanlivost a bezpečnost.

Přečtěte si:  Kupujete ojeté auto? Dejte si pozor na bourané kusy

Plachty se hodí i k zakrytí automobilů

Pořídili jste si nový vůz, ale nemáte na zahradě místo pro vybudování přístřešku? Nezoufejte, i tady vám skvěle pomohou právě autoplachty. I když se v tomto specifickém segmentu používají spíše k zajištění přepravovaného nákladu, velmi dobře se hodí i ke kompletnímu zakrytí samotného vozidla. Musíte si však zvolit ten správný typ.

V prvním případě se poohlédněte po plachtách určených na použití přímo na přívěsu nebo návěsu. V tom druhém vám skvěle poslouží speciální druhy přímo určené k zakrytí automobilu. Dokážou ho ochránit před povětrnostními vlivy, ale i před nepříjemným znečištěním (např. prachem, ptačím trusem, pryskyřicí stromů apod.). A zamezí také poškození od chodců okolo (auto pod plachtou totiž klíčem jen tak nepoškrábete). Chcete své vozidlo ochránit, ale nemáte na svém pozemku vhodný přístřešek nebo garáž, případně musíte své auto nechat stát delší dobu na jednom místě? Pak rozhodně neváhejte a investuje právě do autoplachty. Rozhodně se vám to vyplatí.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search