Ekologická likvidace vozů: Jaké doklady jsou k ní potřeba a kdo vám automobil zklikviduje?

Průměrná životnost automobilu je zhruba patnáct let, přičemž toto období mohou zkrátit i nečekané poruchy. V každém případě budete potřebovat ekologickou likvidaci vozu, která je požadována i podle zákona. Vzhledem k němu budete muset přenechat veškerou práci na specializované firmě, která většinu náležitostí zařídí za vás.

Ekologickou likvidaci vám zajistí pouze autorizovaná společnost

Pokud vám váš automobil vypověděl službu, nebo máte na zahradě vrak, kterého se chcete zbavit, měli byste se obrátit na výkup aut. Ten se postará o odtah vraku a také jeho likvidaci, přičemž vám vyplatí i určitou částku. U novějších a cennějších automobilů můžete získat odměnu až 10 000 Kč – konečnou cenu vám firma sdělí přímo na místě při převzetí vozu.

Pozor si dejte především na podmínky firmy, která se o likvidaci vozu postará. Největší pozornost věnujte ceně dopravy, která by měla být v ideálním případě zdarma. Ekologická likvidace vozidel Turnov vám tak nabídne dopravu zdarma do 100 km. Počítat přitom můžete i s profesionálním odhadem ceny a výplatou peněz na místě.

Před likvidací si připravte veškeré dokumenty s předstihem

Jestliže chcete, aby vše probíhalo bez problémů, měli byste si ještě před výkupem vozu připravit veškeré potřebné dokumenty. Základem je samozřejmě ověření vaší totožnosti, které budete muset provést prostřednictvím občanského průkazu.

Přečtěte si:  Jak vybrat zakrývací plachtu, aby splnila vaše očekávání

Firma bude potřebovat předložit i velký technický průkaz vozidla a v případě nepřítomnosti majitele vozu také plnou moc. Pokud se likvidace vozidel týká podnikových vozů, budete se muset prokázat živnostenským listem nebo výpisem z obchodního rejstříku – ten je potřeba pouze u právnických osob. Opět bude nutná i plná moc, a to v případě, že do výkupu předá vůz kdokoliv jiný nežli jednatel společnosti.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search