Jak správně pečovat o pleť v období těhotenství?

Je jasné proč se těhotenství říká “ jiný stav“. S narůstajícím bříškem probíhá v těle těhotné ženy mnoho změn. V tomto období, především v prvních třech měsících, která jsou pro správný vývoj děťátka nejvíce důležitá by se měly nastávající maminky hýčkat a dopřát si pestrý a vyvážený jídelníček bohatý na vitamíny a minerály.

Péče o pleť je základem zdravého přístupu k těhotenství

V průběhu celého těhotenství je velice důležitá i správná a především pravidelná péče o pleť. Pro tělo ženy v období těhotenství je prioritou růst a vývoj miminka, proto kvalita pokožky a vlasů není zrovna nejlepší. Vše může do značné míry ovlivnit a zlepšit správně zvolená tělová kosmetika s vysokým obsahem výživných a hydratačních látek.

V období těhotenství se doporučuje používat tělové krémy hypoalergenní, bez parabenů a syntetických barviv, spíše pouze mírně parfemované nebo neparfemované.

S těhotenstvím často přicházejí i strie

Nehezké jizvičky, které zůstanou po poměrně rychlém a razantním natažení kůže nejen v oblasti břicha, ale i hýždí a poprsí se jmenují strije. Pokud jste těhotná nebo těhotenství plánujete, nemusíte se s vznikem strijí prostě smířit. Není to nutné zlo, kterým je vykoupený příchod miminka na svět.

Elasticita kůže je sice ovlivněna genetickými predispozicemi, ale závisí i na mnoha jiných faktorech. Elasticita kůže s věkem klesá a ovlivňuje ji i například životospráva nebo kouření. Drastické diety také na kráse pokožce nepřidají. Kůže si prostě naše prohřešky pamatuje. Pravidelná péče, lehké vmasírování speciálních přípravků pro péči v období těhotenství a po porodu a výživné krémy obecně mohou vzniku nehezkých strijí účinně předcházet.

Pregnancy Anticipation Pregnant Mom - Ri_Ya / Pixabay

Ri_Ya / Pixabay

Pravidelné používání výživných tělových krémů opravdu vyplatí

I když musíte před příchodem miminka na svět zařídit milión důležitých věcí a dva milióny maličkostí, najděte si na péči o sebe alespoň dvacet minut ráno a dvacet minut večer a udělejte si z péče o pokožku bříška, stehen a kůži v oblasti dekoltu malý rituál.

Přečtěte si:  Jak předejít bolesti chodidel v zaměstnání?

Dalším problémem, které nastávající maminky a maminky po porodu mohou trápit jsou vznikající pihy a pigmentové změny především v oblasti břicha. To je přirozený jev normální pro mladé i starší maminky. I na tento problém existuje účinné řešení v podobě speciální tělové kosmetiky.

Vsaďte na kvalitní a značkovou kosmetiku

Kvalitní tělové krémy posilují tkáně, zlepšují jejich pružnost a prokrvení a celkově zabraňují uvolňování pokožky. Základem je udržovat pleť dostatečně hydratovanou, aby zůstala jemná a hebká na dotek. Nezapomínejte na ošetření pleti po sprchování nebo po koupeli, soustřeďte se na problémové partie. Krém vždy lehce vmasírujte. Jemná masáž účinky krému znásobí. Esenciální oleje, které se využívají v aromaterapii povzbuzují pleť a podporují její svěžest a navíc pozitivně ovlivňují i psychické rozpoložení. Budoucí maminka by si měla najít dostatek času na příjemné relaxování.

Nezapomínejte, že porodem péče o pleť především v oblasti bříška zdaleka nekončí. Ztráta několika kilogramů v podstatě z minuty na minutu je pro kůži v oblasti břicha šokem a i při správné péči nějakou dobu trvá, než se pokožka vzpamatuje a vrátí se jí dřívější pevnost a pružnost.

Pregnant Mom Baby Belly Wife - Engin_Akyurt / Pixabay

Engin_Akyurt / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search