Jak skladovat propanbutanové láhve bezpečně?

Nachází se ve vaší domácnosti nebo firmě zásoba propanbutanových lahví? Protože obsahují plyn, se kterým není radno si zahrávat, je správné skladování lahví důležité. Víte, v jakých podmínkách by se měly láhve s propan butanem skladovat a čeho byste se měli naopak zcela vyvarovat?

Správná poloha je při uskladnění na prvním místě

Ať už skladujete propanbutanové láhve kvůli grilování, vaření či ohřevu, v případě, že je budete mít správně uskladněné, se nemusíte bát žádného nebezpečí. První pravidlo skladování je snadné, láhve musí být ve svislé poloze. Všimněte si, že propanbutanové láhve na prodej jsou takto rovněž skladovány.

Pozor dejte i na správnou přepravu

Ať už má vaše propanbutanová láhev 2 kg nebo třeba 10 kg, nikdy ji nepřevážejte uvnitř automobilu v prostoru kabiny, kde se nachází řidič a spolucestující. Láhev položte buď do kufru nebo na korbu vozu. Při přepravě láhev řádně upevněte a zabraňte tomu, aby při jízdě došlo k jejímu převrácení či spadnutí.

Zapomeňte na teplo i sklep

Kromě toho, že láhve s propan butanem musí být neustále ve svislé poloze, místnost, ve které je skladujete, nesmí být v blízkosti jakéhokoliv tepelného zdroje. Pokud vás napadá, že ideální místo je tedy sklep, bohužel není. Místnost, ve které se láhve skladují musí být dobře větraná, ale hlavně se musí nacházet nad úrovní terénu.

Přečtěte si:  Jak hledat inspiraci na vybavení dětského pokoje nábytkem

Neberte správné uskladnění propanbutanových lahví na lehkou váhu, a naopak mu přikládejte důležitost, kterou si zaslouží. Nehody, při kterých plynové láhve vybuchnou, se totiž stávají a mívají těžké následky na zdraví i na majetku. Proto láhve s propan butanem vždy skladujte ve svislé poloze, v dobře větrané a spíše chladné místnosti a vždy pouze nad úrovní terénu. Nedodržením těchto zásad riskujete své vlastní zdraví i poškození svého majetku.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search