Jak efektivně zhubnou? Vyzkoušejte melounovou dietu

Shodíte pár přebytečných dek z břicha a dalších partií, kde se hubne jen velmi obtížně. Zavodníte se na jedničku a navíc si docela i pochutnáte. Takovou dietu si necháte líbit? Ale ovšem, melounová dieta je zajímavým hitem, který napomůže detoxikaci a zhubnete díky ní i pár kilogramů. Takže v čem vlastně spočívá?

Meloun je skoro čistá voda

Ano, je pravda, že porce melounu pár kalorií přeci jen obsahuje. Z více než devíti desetin je to ale čistá voda. Léto je čas melounů a v supermarketech je seženete doslova za hubičku, takže jistě není důvod, proč si tuhle dietu nedopřát. Navíc podpoříte funkci vnitřních orgánů, zejména jater a ledvin. Díky melounům snížíte cholesterol a získáte cenný extrakt vitamínů a minerálů – mimo jiné draslík, jód, měď nebo železo.

Dieta jako taková samozřejmě nespočívá jen v tom, že budete pojídat melouny plnými lžícemi. Tato zelenina však bude tvořit opravdu značnou část jídelníčku. První den diety začne snídaní z müsli s cukrovým melounem a jogurtem, bude pokračovat obědem – těstovinový salát se šunkou a kousky melounu, aby pak přišla večeře v podobě melounu a mozzarelly. Podobné variace budou probíhat celé tři dny, po které budete tuto dietu držet. Uvidíte, že se budete po této proceduře cítit mnohem svěžejší a když dokážete odolat pokušení, nedostaví se ani obávaný jo-jo efekt.

Přečtěte si:  Chcete zlepšit své zdraví, ale nevyznáte se na trhu s doplňky stravy?

Když nemáte v létě moc hlad

Nevíte, co pořád v létě vařit a díky těm vedrům nemáte ani na nic zvláštního chuť? To je potom melounová dieta opravdu zajímavým řešením. Nebudete se přejídat, což je tradiční problém všech, kteří se rozhodnou pustit do nějaké z diet. Byla by přeci škoda nevyužít léto a s ním sílící nabídku ovoce a zeleniny právě takto.

Melounová dieta má samozřejmě i svou zásadní nevýhodu. Týká se totiž jen jedné potraviny, a i když jsou melouny prostě super, brzy se jich přejíte. Snad i proto trvá dieta jen tři dny, dlouhodobě ji držet nelze.

Jak efektivně zhubnou? Vyzkoušejte melounovou dietu

Jak efektivně zhubnou? Vyzkoušejte melounovou dietu

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search