Proč mít pojištěné bydlení? Žádná nečekaná událost vás nevyvede z míry

Máte na byt, který obýváte, sjednáno pojištění nebo doufáte, že se nic nepřihodí a vy si budete v klidu a nerušeně žít? Protože život je nepředvídatelný, s pojištěným bydlením můžete na nečekané události vyzrát a v klidu usínat i tehdy, kdy venku zuří vichřice a padají kroupy.

Nečekané události se dějí a nelze jim zabránit

Přestože jste opatrní a svůj domov si pečlivě chráníte, mohou nastat situace, kterým nelze předejít. Ať už se přižene velká voda, spadne vám na střechu strom nebo se přes váš dům přežene vichřice a krupobití, škody na vašem majetku mohou být ohromné. Právě v těchto případech je vhodné mít pojištěné bydlení. Kdyby se totiž objevila jakákoliv nečekaná událost, včetně vytopení od sousedů, vy byste byli v klidu, protože pojišťovna by vám škodu nahradila.

Pojištění domácnosti a nemovitosti

Když je řeč o pojištěném bydlení, je nutné uvést na pravou míru, že na domov jako takový se vztahují dva druhy pojištění:

  • pojištění domácnosti
  • pojištění nemovitosti

Kombinace obou pojištění vám zaručí klidné spaní

Zatímco pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré vybavení vašeho domova, tedy na nábytek, elektroniku a osobní věci, pojištění nemovitosti zahrnuje všechny pevné součásti domu – stěny, stropy, okna, omítky a podobně. Proto je nejlepší oba tyto typy pojištění spojit a pojistit si jak fyzickou nemovitost, tak i vše, co se v ni nachází.

Přečtěte si:  Rozumné investice jsou v dobách vysoké inflace nutností. Jak začít?

Dopřejte si klidný a ničím nerušený spánek a usínejte každou noc s vědomím toho, že cokoliv se vašemu domovu přihodí, pojistka vzniklou škodu pokryje. Pojištěné bydlení by mělo být naprostou samozřejmostí, protože chrání váš domov. Abyste měli jistotu, že vám bude nahrazena škoda způsobená na vybavení i samotné stavbě, sjednejte si pojištění nemovitosti i domácnosti.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search