Kupujete krbová kamna? Nezapomeňte na správný výběr kouřovodu

Krbová kamna se těší velké oblibě, díky čemuž si je do svého domu v průběhu let pořídili tisíce Čechů. Pro každého však představují něco jiného – někteří kamna využívají pouze jako zajímavý designový doplněk, jiní si je naopak kupují za účelem úspory na nákladech za vytápění. Ať tak či onak, určitě byste neměli zapomenout na výběr správného kouřovodu.

Nezanedbejte výběr příslušenství

Pokud jste se rozhodli koupit si nová krbová kamna, neměli byste zanedbat nejen jejich výběr, ale myslet i na příslušenství k nim. Bez něj by totiž kamna nemohly fungovat, tak jak správně mají. Tím nejdůležitějším je nepochybně kouřovod, jehož prostřednictvím jsou odváděny spaliny skrze komín pryč z domu.

I kamna si však prošly pořádnou proměnou, díky čemuž při vytápění můžete ušetřit nemalé částky za náklady na vytápění. K tomuto účelu slouží teplovzdušné výměníky, které zbylé teplo ze spalin přepošlou zpět do interiéru. Výměník je navíc možné namontovat ke všem typům kamen, včetně těch krbových.

Zapomenout byste ale neměli ani na další příslušenství, díky kterému bude váš život s kamny mnohem příjemnější.

Přečtěte si:  Náramky - nezbytný doplněk pro každou příležitost

Patří sem například:

  • plech pod kamna,
  • koše na dřevo,
  • sada na čištění komínu,
  • nářadí ke kamnům,
  • žaluzie na kouřovod.

Kouřovod by měl být hlavně kvalitní

Jak již bylo řečeno, u kamen je nejdůležitější hlavně kouřovod, u kterého byste měli dbát především na jeho kvalitu. Kouřovody by měly být vyrobené především z odolného materiálu, tím nejrozšířenějším je ocel či nerez, která disponuje i vysokou životností.

Veškeré příslušenství a doplňky můžete nakoupit v českém e-shopu Kamrárna.cz, která se prodejem produktů spojených s kamny zabývá více než 6 let. V její nabídce najdete nejen kamna, kouřovody a teplovzdušné výměníky, ale i například grily.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search