Jak vyzrát na zimní počasí? Zaleťte si za teplem do Turecka

Pokud si chcete užít pohodovou dovolenou, teplo, slunce, moře, výbornou kuchyni a mnoho dalšího, musíte v zimních a jarních měsících volit vzdálenější destinace. Místem, kde je příjemné teplo a slunečné počasí po většinu roku je i Turecko. Turecko láká turisty na krásné moře s bohatou podmořskou faunou Černého moře.

Na turistický ruch je Turecko opravdu dobře vybaveno. Nechybí zde výborné zázemí i pro tu nejnáročnější klientelu. To vše za opravdu přijatelné ceny. Pokud navíc vyberete dovolenou s dostatečným předstihem – first minute- nebo naopak last minute Turecko, můžete si užít úžasnou dovolenou za cenu dovolené v tuzemsku.

Proč si vybrat Turecko?

V Turecku se střetává Evropa s Asií. Vzniká tak směsice, která osloví všechny vaše smysly. I když je Turecko světoznámou turistickou destinací, na své si přijdou i turisté, které neláká pouze relaxace u moře. Více ve vnitrozemí můžete objevovat téměř nedotčenou krajinu.

Dovolená v Turecku je mnohem více než slunečné pláže

Vychutnávat lze i přírodu hor a dech beroucí vodopády. V Turecku můžete vychutnat krásy Orientu, od mešit a jiných památek, po výbornou tradiční kuchyni. Pokud vás zajímají pamětihodnost Turecka a krásy přírody, vyhněte se letním vedrům a cestujte mimo hlavní sezónu, klidně v zimě. V zimním období a na jaře seženete zájezdy Turecko i s více než 30 % slevou.

Přečtěte si:  Jak vybrat cestovní postýlku pro děti

Hlavní město Turecka je Ankara

Více známé a turisticky vyhledávané je největší a nejlidnatější město Turecka, Istanbul. Istambul je výborné místo pro nákupy všeho druhu. I když nakupování není zrovna váš koníček neměli byste návštěvu tureckého bazaru opomenout. Dalšími hlavními turistickými lákadly jsou například chrám Hagia Sofia, bývalý sultánův palác Topkapi, chrám Artemis v Efezu, mauzoleum Halicarnassos v Bodrumu nebo římské zdi.

Kam k moři

Pokud preferujete dovolenou bez starostí, v klidu luxusního hotelu a na dosah některé z více než dvou stovek krásných čistých pláží, vyberte si některé z letovisek na Turecké riviéře, což je pásmo pobřeží mezi provinciemi Antalaya a mysem Anamur. Mnoho hotelů nabízí fakultativní výlety na mnoho zajímavých míst. Nejvyhledávanější jsou Pamukkale v západním Turecku, teplé minerální prameny vytvářející terasy. Je to úžasná podívaní, i když je už zakázané koupání v přírodních bazéncích.

Hlavní sezóna s letními teplotami nad 30 stupňů a příjemně teplým mořem je od května do konce září, případně začátku října. S trochou štěstí si užijete příjemnou dovolenou s teplotami nad 25 stupňů i mimo sezónu, například v dubnu. Na severním pobřeží Egejské moře a ve vnitrozemí je o něco chladněji.

Antalya Boats Ship Port Dock - slh_altuntas / Pixabay

Jak vyzrát na zima počasí? Zaleťte si za teplem do Turecka

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search