Jak vytopit interiér vašeho domu? Vyzkoušejte infratopení

Znáte pojem dobrá tepelná pohoda? Jde o takovou teplotu interiéru, která vám je příjemná. Většinou to je cca 22 stupňů. Pokud ale zauvažujete o nákupu inovativního infratopení pro domácnosti, můžete svou tepelnou pohodu snížit až o několik stupňů. Je jasné, že každé snížení teploty v interiéru šetří vaše peníze.

Nemůžeme uvažovat nad myšlenkou, že se ceny energií budou snižovat. Právě proto je infratopení velmi vyhledávanou alternativou nízkonákladové temperace interiéru.

Jak mohu s infratopením ušetřit?

infratopeniZákladem ušetření energií je, že infratopení nevytápí a neohřívá žádná tělesa, která by následně ohřívala vzduch. Díky infračervenému záření infratopení jemně ohřívá objekty umístěné v interiéru, a ty následně ohřívají vzduch. Tohoto jevu bylo využíváno již mnohem dříve, kdy si naši předkové nechávali nahřívat kameny.

Cost Calculator Euro Dollar Money  - geralt / Pixabay

Právě proto je infratopení velmi vyhledávanou alternativou nízkonákladové temperace interiéru.

Později byl sálavý způsob vytápění využit při konstrukci kachlových kamen. Pozadu nešla ani medicína, která využívala infračerveného topení pro temperaci inkubátorů.

Infratopení dnes

V dnešní době je na našem trhu několik společností, které infrapanely dodávají. Předním distributorem je USby s.r.o., která dodává infrapanely WELLINA®. Jde velmi kvalitní rakouská infratopení od společnosti Redwell Manufaktur GmbH. Jde o předního výrobce infratopení, který působí na světových trzích již od konce 90. let minulého století.

Přečtěte si:  Chcete začít žít zdravě, ale nevíte jak na to? Nechte se inspirovat zdravými Albert recepty!

Při temperaci obytných prostor pomocí tohoto tepla se vlastně simuluje klasické sluneční tepelné záření. Nedochází k nadměrnému pohybu vzduchu a tím pádem i prachových a jiných alergizujících částic. To ocení zejména alergici a astmatici.

Třebaže se jedná o poměrně značnou investici, ušetříte za instalaci, která je velmi snadná. Po výpočtu ušetřené elektrické energie a jiných nákladů na vytápění, se investice do infratopení vrátí velmi brzy.

Jak vytopit interiér vašeho domu? Vyzkoušejte infratopení

Jak vytopit interiér vašeho domu? Vyzkoušejte infratopení

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search