Zajímavé a vyhledávané řecké destinace

Ostrov Egina se nachází pouhou hodinu cesty lodí od hlavního města Řecka, od Athén. Ostrov je díky své ideální poloze velmi oblíbený. Turisté se sem vydávají poznávat působivou historii a krásné pláže. K největším lákadlům patří chrám bohyně Aphei, vzdálený jen pár kilometrů od hlavního města. Čas na ostrově plyne klidným tempem a tak se ostrov stává ideálním místem pro naší sluncem naplněnou dovolenou.

Skiathos

Ostrov Skiathos je ukryt v severních vodách Egejského moře. Turisté se na ostrov často vydávají a ještě častěji svou dovolenou opakují. Cestovní ruch je zde na vysoké úrovni a tak je o turisty vždy náležitě postaráno, což menší Řecké destinace málokdy nabídnou. Prozkoumat celý ostrov můžeme při pěších procházkách či na projížďkách na kole. Rekreaci si dopřejme na jižní části ostrova, kde jsou krásné pláže, zatímco vydáme-li se na opačný směr, narazíme na hory s borovými lesy a kláštery.

Skopelos Island Greece Sporades - jmarti20 / Pixabay

jmarti20 / Pixabay

Samos

Nedaleko turecké pevniny narazíme na ostrov Samos. Ostrov je plný bujné zeleně a krásných pláží. Kdo si chce dopřát opravdový klid a romantiku, východní část ostrova je tomu předurčena. Ostrov je malý a tak ho za nás pobyt stihneme celý poznat. Stačí si vypůjčit automobil a vydat se vstříc dobrodružství. Překvapí nás opuštěné pláže a zátoky, rybářské vesničky si stále zachovávají řeckou a turisty nenarušenou atmosféru.

Epirius

Region nacházející se v severozápadní části řecké pevniny nese jméno Epirus. Destinace je plná zeleně, chráněných území a národních parků. K ubytování nám poslouží místní hotely, vybírat lze z velkého množství. Milovníci horské turistiky budou okouzleni pohořím Pindos a vyznavači poklidné dovolené budou nadšeni ze zachovalých přímořských městeček. Procházky po přilehlých plážích a odpočinek v zátoce si oblíbí snad každý.

Olympijská riviéra

Olympijskou riviéru nalezneme na pobřeží Egejského moře a patří mezi oblíbené Řecké destinace. Každoročně se riviéra stane cílem tisíce turistů. Hlavní dominantou této oblasti je obrovité pohoří Olymp. Rekreanti trpící astmatem či alergiemi zde ocení velmi čisté a horské klima. Dlouhé pláže, průzračně čisté moře s výhledem na pohoří, to vše nám zajistí poklidnou rodinnou dovolenou na Olympské riviéře.

Parga

Parga je malé řecké městečko s malebnými plážemi. Při návštěvě města nelze přehlédnout nádhernou benátskou pevnost. V nedalekém přístavu vyzívají rybářské taverny a bary k návštěvě. Vydáme-li se na výlet mimo město, nebudeme litovat, nachází se zde mnoho zajímavých turistických cílů. Parga je ideální pro pěší turistiku, v hornatém vnitrozemí ostrova nalezneme nespočet přírodních krás.

Kalymnos

Ostrůvek Kalymnos svou velikostí nezaujme, ale za to patří k těm nejkrásnějším ze souostroví Dodekanésos. Ve vnitrozemí najdeme dvě údolí s velmi úrodnou půdou. Povrch pobřeží tvoří skály, které se postupně ztrácí v moři. Pláže jsou spíše oblázkové a plné romantických zátok a jeskyní. Mořské dno u ostrova Kalymnos skrývá spousty krás, vydejme se je poznat a zažít zážitek z potápění.

Skopelos

Ostrov Skopelos je ukryt mezi souostrovím Sporady v Egejském moři. Ostrůvek není zasažen velkým vlivem cestovního ruchu a tak zde najdeme útočiště pro klidnou rodinnou dovolenou či romantický pobyt pro dva. Vedle úrodných údolí se zde rozprostírá hornatý povrch, který zakončují písečné pláže. Soukromí nám poskytnou odlehlé místa s malebnými zátoky.

Kythira

Ostrov Kythira nalezneme na hranici mezi Egejským a Jónským mořem. Turisté ostrůvek často nazývají rájem na zemi. Toto označení si Kythira zasloužila především pro místní klid a dovolenkovou atmosféru. Vzduch této Řecké destinace je tu provoněn kvetoucími orchideji, olivovými a mandlovými háji. Ničím nerušeného soukromí se dočkáme na některé ze spousty opuštěných zátok, okolo celého ostrova se linou také báječné pláže.

Přečtěte si:  Hledáte romantické prostředí v malebné krajině? Navštivte hotel Karlštejn!

Syros

Syros je turisty často vyhledávanou destinací. Pro návštěvníky zde mají připravené hotelové komplexy, velké množství barů, restaurací a diskoték. Ostrov se zavděčí každému. Hlavní město ostrova je považováno za národní řeckou památku. Jeho krásu podtrhují dva kopce, na kterých se tyčí dva majestátné kostely. Kopce zároveň město ohraničují. Po návštěvě ostrova zjistíme že Syros je plný architektonicky zajímavých staveb.

Kini Syros Hellas Beach Sunset - iliastz / Pixabay

iliastz / Pixabay

Leptokaria

Ostrov v Egejském moři – Leptokaria, uspokojí dovolenkové potřeby všem věkovým kategoriím. Letovisko se řadí k těm nejoblíbenějším v celém Řecku. Ostrov je dobře vybaven a rodinám s dětmi zajistí bezproblémovou dovolenou. Po načerpání sil na písečných plážích se vydejme na procházku po historickém městě. I zde nás pohostí v místních restauracích, tavernách, barech či diskotékách.

Kyklady

Kyklady nesou název odvozený od kruhovitého uspořádání ostrovů, řadí se k nejoblíbenějšímu souostroví v Egejském moři. Nejznámějšími ostrovy jsou Mykonos, Santorini a Milos. Kyklady si turisté oblíbili pozorovat z jachet, luxusní plavidla zde často kotví. Při pobytu na pevnině se nám otevře možnost spatřit zajímavá místa a řeckou kulturu. Kyklady jsou plné zábavy, ale i soukromích zákoutí.

Karphatos

Karpathos poskytuje svým návštěvníkům poklidné radovánky, které budou plné zážitků z kontrastních míst. Ostrov je rozdělen mohutným pohořím, vydáme-li se na západ ostrova, spatříme písečné pláže s romantickými zátokami. Ostrov je plný zeleně, vegetaci tu tvoří zejména borovice a cypřišové háje. Vydejme se na Karpathos načerpat sílu a pokochejme se pohledy na místní poklady.

Mykonos

Mykonos patří řeckému souostroví Kyklady. Mykonos je ostrov plný bujarých večírků, oblíbený je zejména u bohatší klientely a tak si vysloužil přezdívku „řecká Ibiza“. Vedle luxusních hotelových resortů jsou zde i menší hotely a penziony. Kdo se chce vzdálit od rušného společenského života, útočiště nalezne v jedné z několika zátok, které pokrývá zářivý písek. Ve večerních hodinách se můžeme těšit z tance v místních moderních diskotékách.

Kréta

Největší a velmi známý ostrov Středozemního moře nese jméno Kréta a chluví se tím, že patří mezi nejvyhledávanější Řecké destinace. Ostrov je oblíbený pro své dlouhé písečné pláže, romantické zálivy a okouzlující horská údolí. Koupání v místním moři je osvěžujícím zážitkem, vody jsou tu čisté a teplé. Zatoužíme-li po aktivitě, golfová hřiště a projížďky na koních po plážích budou jasnou volbou. Turisty nejvyhledávanější letoviska jsou Rethymno, Ammoudara, Gouves, Agia Pelagia, Elounda, Hersonissosu, Malia, Matala a Chania.

Korfu

Korfu je další velmi známý ostrov Řecka. Za svou krásu a nejzelenější vzhled ze všech řeckých ostrovů, si Korfu vysloužilo označení Smaragdový ostrov. Právě zde nalezneme jedny z nejčistějších pláží z celé Evropy, které jsou omývány Jónským mořem. Turisté nejčastěji vyhledávají letoviska Agios Georgis, Barbati, Benitses, Dassia, Kulami, Messonghi, Nissaki a Paleobastritsa.

Chalkidiki

Chalkidiki, poloostrov v jihovýchodní části Střední Makedonie. Břehy známého řeckého letoviska omývá Egejské moře. Poloostrov připomíná svým tvarem ruku se třemi prsty. Pláže na ostrově jsou jedny z nejkrásnějších pláží celého Řecka a mají úctyhodných 850 km. Pláže jsou členité a čisté. Místní nádheru podtrhuje krásná příroda, průzračné moře a místní kulinářské speciality.

Rhodos

Egejské moře ukrývá mnoho krás, ostrov Rhodos je tomu důkazem. Řecko je typické pro své krásně pláže a ani Rhodos tomu není výjimkou. Povrch je zde spíše kopcovitého rázu a tak nám skvěle poslouží místní půjčovny skútrů a automobilů, při projížďce poznáme všechna zákoutí ostrova. Při koupání v čistém moři objevíme i krásy podmořského světa stejně jako každý rok nespočet potápěčů, kteří se na Rhodos vydávají. Faliraki se řadí k velmi oblíbeným letoviskům na ostrově.

Kos

Ostrov Kos je malý řecký ostrov, turisté si jeho krásy oblíbili a četně ostrov navštěvují. Ostrov Kos je na rozdíl od jiných řeckých ostrovů spíše rovinatý a tak je vyhledávaným cílem milovníků pěší a cyklistické turistiky. Samozřejmostí jsou nádherné pláže a průzračně čisté moře. Kos se také pyšní svými termálními prameny, které dosahují až 50°C.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search