Pracujete na CNC stroji a chcete dobře plnit jednu zakázku za druhou?

Počítačem řízené soustruhy a frézky jsou novodobý fenomén, který do naší malé země začal pronikat na začátku tohoto tisíciletí. Tato šikovná zařízení zvládnou vyrábět velmi přesně, rychle a efektivně. Nic lepšího z hlediska sériové a komplexní výroby zkrátka nenajdete. Bez čeho se neobejdete, pokud máte v plánu udržet se v oboru?

Pořádné nástroje

Nejdříve si musíme uvědomit, že se pohybujeme ve světě pouhých setin milimetru. To znamená, že musíme být maximálně obezřetní, neustále měřit každý rozměr a samozřejmě i používat špičkové nástroje.

Co se týče nástrojů, častým kamenem úrazu jsou hlavně strojní závitníky a také maticové závitníky. Ty slouží k řezání závitů do průchozích/slepých děr v obrobcích. A co vlastně řemeslníky trápí? Nebudeme se tu bavit o špatně napsaném programu, nevhodném počtu otáček, rychlosti a dalších banalitách.

Mnoho výrobců pouští na trh poměrně nekvalitní nástroje, které moc rády praskají i v naprosto běžných podmínkách. Sami nejspíše moc dobře víte, co se stane, když vám praskne závitník uprostřed obrobku. Naprostá katastrofa a zničená práce. V mnoha případech takový problém dokáže způsobit škody klidně i za desítky tisíc.

Kvalita dělá zisky

Hledáte opravdu kvalitní a odolné pomůcky, jež vydrží i hrubější zacházení (samozřejmě s mírou)? Pak se nezapomeňte podívat na webové stránky oblíbených dodavatelů z nastroje.cz. Ti prodávají veškeré normované nástroje, a dokonce i měřidla či kalibry.

Přečtěte si:  Objevte kouzlo italského vína s VinoDoc

V přehledných kategoriích si ihned naklikáte potřebné vybavení a objednáte. Expedice je téměř okamžitá, a tak obdržíte kýžené položky v následujících dnech. Veškeré dostupné zboží je přitom vyráběné s důrazem na ideální složení materiálů i jejich zakalení, takže se dočkáte velmi dlouhé životnosti.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search